fb.com/konin24.info Środa 17.04.2024 r. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Turnieje w Lipnie i Brudzewie w wykonaniu judoków konińskiego Górnika

Konin 21.06.2019 09:19

W Lipnie koło Leszna odbył się jubileuszowy XX Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików . Poza zawodnikami z Polski wystąpili również młodzi zawodnicy z Niemiec , Szwecji i Belgii . Górnika reprezentowało 9 zawodników w różnych kat. wiekowych i wagowych . Zwycięscami zostali Antek Figaszewski oraz Kornel Wybrański . Na drugim miejscu podium staneli Szymon Rabuliński i Kacper Fabiszak . Brązowe medale wywalczyli Józef Sobczak , Mateusz Galiński , Filip Dołowiec , Cyprian Grube a wśród dziewczyn Paulina Kasprzak .

Kolejny turniej z udziałem konińskich zawodników odbył się 16.06.2019 w Brudzewie . Kasztelania Judo Cup zgromadził 133 zawodników z 5 klubów . 10 judoków Górnika wruciło z niego z kompletem medali .

Złote medale  zdobyli : Józef Sobczak , Wiktoria Nowaczyk , Pola Pigulska , Cyprian Grube , Mateusz Galiński  oraz Antoni Figaszewski .

Srebro  po czterech zaciętych walkach powędrowało do Hanki Dziopy .

Brązowe medale zdobyli : Alicja Dołowiec , Mikołaj Konopczyński i Paulina Kasprzak