Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.05.2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ocena:

Srebrny medal i tytuł v-ce Mistrzyni Polski dla zawodniczki Sokoła Kleczew

Kleczew 06.05.2019 14:47

Srebrny medal i tytuł v-ce Mistrzyni Polski dla zawodniczki Sokoła Kleczew

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Karate w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców.


W tych  kategoriach w Sokole Kleczew mamy dwie zawodniczki tj. juniorka Natalia Tomalak i w grupie młodzieżowców Maria Stranc, która również może startować w seniorach. Na te mistrzostwa zakwalifikowała się tylko Maria Stranc                          i wystartowała w konkurencji kumite indywidualne kobiet  -55kg.

Zwycięstwa w eliminacjach m. in. z zawodniczką Magdą Słodkiewicz z klubu Chempion Łódź, z którą kilka tygodni wcześniej przegrała walkę o wejście do finału w turnieju GP Tczewa oraz z aktualną brązową medalistka Mistrzostw Polski seniorek Weroniką Miadiełko z klubu Shobu -Kan ze Stargardu dawały nadzieję na dobry wynik.

Tak też się stało. Marysia dotarła do finału, gdzie jej rywalka Alicja Jaśkowiak            z klubu Samuraj Szczecin to aktualna, sprzed dwóch tygodni, vice mistrzyni Polski seniorek w tej kategorii. Jest z kim , ale jest też o co walczyć, bo o tytuł mistrza Polski kategorii młodzieżowców (U-21). Jednak tym razem jeszcze się  nie udało. Ładna wyrównana walka, ale przeciwniczka okazała się lepsza.

Dla Marii Stranc srebrny medal i tytuł  v-ce mistrzyni Polski Karate w Karate Olimpijskim to duży sukces. Bardzo zasłużony medal, po ciężkiej pracy treningowej. Gratulujemy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: