REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 21.05.2019 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

Ministranci z Tuliszkowa wicemistrzami Polski w piłce nożne halowej

Tuliszków 06.05.2019 09:17 (16 dni temu)

Ministranci z Tuliszkowa wicemistrzami Polski w piłce nożne halowej

W dniach 1-2 maja 2019 r. w Skierniewicach i Sochaczewie (diecezja łowicka), odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „Króluj nam Chryste”. Diecezję włocławską w kategorii Lektor Młodszy reprezentowali ministranci z parafii św. Wita w Tuliszkowie, pod trenerskim okiem ks. Piotra Sowały.


Mistrzostwa rozpoczęły się Mszą Świętą w kolegiacie skierniewickiej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Dziuba, ordynariusz łowicki.
 
Pierwszego dnia mistrzostw rozgrywana była faza grupowa. Tuliszkowscy ministranci zagrali cztery dobre spotkania i awansowali do najlepszej szesnastki turnieju. Drugi dzień rozgrywek to faza finałowa. Drużyna reprezentująca diecezję włocławską rozegrała kolejne trzy zwycięskie spotkania, zapewniając sobie miejsce w finale, w którym spotkali się z ministrantami z Janowa Lubelskiego. Tego spotkania nie udało się wygrać i ostatecznie ministranci z Tuliszkowa zajęli drugie miejsce w XIV Mistrzostwach Polski.
 
Jak później mówili, sami byli zaskoczeni tym, co udało się im osiągnąć. Jest to dla nich historyczne osiągnięcie, które zapamiętają na zawsze. Sukcesu jednak nie przypisują tylko sobie, ale dziękują za niego Chrystusowi i patronowi parafii w Tuliszkowie - świętemu Witowi, którego wizerunek nosili na swoich koszulkach.
 
Ministranci są wdzięczni ks. prał. Stanisławowi Nowakowi za wsparcie duchowe oraz sfinansowanie wyjazdu jak również zaprojektowanie i ufundowanie koszulek.
 
Warto też zauważyć, że Szymon Pudzianowski, zawodnik drużyny z Tuliszkowa, został uznany za najlepszego bramkarza Mistrzostw Polski.

tekst: Kacper Wojtkowiak; foto: ks. Piotr Sowała
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski OYAMA KARATE w Kata i Kumite Wiosenny rajd Jeżdziecki puchar w Starym Mieście Dwa medale konińskich zawodniczek w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu IV Bieg Wilczyński - 2 czerwca 2019 r Złoto dla siatkarek LZS ReklamowyGadżet Osiecza w Ogólnopolskim Turnieju Finałowym 15 medali dla Klubu Oyama Karate Puchar Wielkopolski Karate Shin Kyokushin Bryczką po Ślesinie