Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Powidz 06.04.2019 09:01

Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Reprezentacja 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego zajęła trzecie miejsce w zawodach strzeleckich o puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.


Na wojskowej strzelnicy w Warszawie Wesoła odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zorganizowane przez Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych. Do udziału w zawodach organizatorzy zaprosili żołnierzy jednostek wojskowych z całej Polski.

Celem zawodów było wyłonienie spośród przedstawicieli jednostek podległych Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych tych żołnierzy, którzy najlepiej opanowali niezbędne na współczesnym polu walki cechy żołnierza tj. szybkość i celność prowadzenia ognia z broni strzeleckiej. Rozpatrywane łącznie, mają decydujące znaczenie o wielu aspektach potrzebnych do zachowania zdolności do dalszego działania.

Istotny wpływ na skuteczność strzelecką ma także poziom taktycznego zachowania, tj. przyjmowanie postaw strzeleckich, celowanie, zmiany stanowisk strzeleckich, itp. oraz innych umiejętności indywidualnych, nabytych w następstwie ciągłego szkolenia, związanego z obsługą broni.

Udział w turnieju wymagał od uczestników szczególnych umiejętności strzeleckich. Każda jednostka wojskowa mogła wystawić 1 drużynę. Startowało 20 trzyosobowych zespołów, w sumie 60 zawodników z całej Polski.

Celem zawodów była również integracja środowiska wojskowego jak również wymiana doświadczeń i podnoszenie poziomu wyszkolenia strzeleckiego. Strzelania odbywały się na strzelnicy Jednostki Wojskowej 2305 Warszawa Rembertów i strzelnicy 1 Brygady Pancernej w Warszawie Wesołej.

Strzelania realizowane były z dwóch rodzajów broni, z 9mm pistoletu oraz 5,56 mm karabinka. Zawodnicy mieli do wykonania strzelanie z różnych postaw i do różnych celów, począwszy od papierowych tarcz po cele metalowe. Jednym ze składników oceny był czas. Dlatego istotą osiągnięcia jak najlepszego wyniku końcowego było uzyskanie jak najwięcej trafień w jak najkrótszym czasie strzelania.

Indywidualnie zwyciężył zawodnik drużyny Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, drugie reprezentant 9 Pułku Rozpoznawczego, a trzecie miejsce na podium przypadło żołnierzowi 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego.

Zespołowo triumfował zespół Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, drugie miejsce zajął zespół 9 Pułku Rozpoznawczego, a trzecie reprezentanci 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego.

Szef oddziału WFiS płk Tomasz Bartkowiak otwierając turniej podkreślił, że tego typu zawody strzeleckie bardzo dobrze służą integracji środowiska służb mundurowych i doskonaleniu nabytych umiejętności. 

Tekst: ppłk Krzysztof Łukawski
zZdjęcia: Norbert Kalisiński


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


8 sezon rozgrywek 6-stek piłkarskich w Koninie Policjantka z czarnym pasem Mistrzostwa Ochotników Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Złote dziewczyny z Brdowa Mistrzowie powożenia zapraszają do Rusocic Ministranci z Tuliszkowa zwycięzcami ogólnopolskiego turnieju piłki noznej VII Bieg Mundurowych VI Bieg Pamięci Lotników Sukces mlodzików z Władysławowa