fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Dwa tytuły Mistrza Polski konińskich szablistek i szablistów

Konin 02.04.2019 13:57

W odbywających się w Warszawie w dniach 30-31.03.2019 Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców zawodnicy KKSz zdobyli 3 medale.

Złoty medal indywidalnie zdobyła Sylwia Matuszak. W grupie wygrała wszystkie walki i rozstawiła się z nr 2. O „16” miała wolny los, o „8” pokonała Martynę Trzmielewską (KS Karabela) 15/6, o „4” zwyciężyła Weronikę Michalak (KS AZS-UAM Poznań) 15/8, w półfinale pokonała Martę Mazurek (AZS AWF Warszawa) 15/10 i w finale pokonała Karolinę Kaletę (KS Karabela) 15/9.

Mateusz Godlewski w walce o złoty medal w grupie wygrał wszystkie walki, w pucharach pokonał Michała Różyckiego (AZS AWF Warszawa_ 15/8, w półfinale zwyciężył Michała Kisiela (MUKS Victor Warszawa) 15/8 i w finale wygrał z Krzysztofem Kaczkowskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy)15/10.

W turnieju drużynowym srebrny medal zdobyli mężczyźni w składzie Mateusz Godlewski, Adrian Dzwoniarski, Krystian Borkiewicz i Patryk Jaskulski w finale ulegając UKS 13 Białystok 45/44. Zespół kobiet (Sylwia Matuszak, Sara Ciesielska, Marta Geraga i Martyna Maksym) zdobył IV miejsce.