fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

PIERWSZY FINAŁ DLA ORŁÓW!

Rzgów 10.03.2019 19:13

W rozegranym 9 marca w Hali Sportowej MOSiR w Turku pierwszym meczu finałowym Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Mężczyzn LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza pokonał UKS Piątkę Turek 3:1 (25:18, 21:25, 25:17, 25:18)!

Do tego meczu obie drużyny przystąpiły niezwykle skoncentrowane. Stawka dwumeczu była bardzo wysoka, ponieważ jego zwycięzca zyskuje Tytuł Mistrza Wielkopolski w sezonie 2018/2019. Początek spotkania to bardzo wyrównana gra po obu stronach. Ostatecznie po bardzo ciekawej wymianie zwyciężamy w pierwszym secie do 18. W drugiej partii kontrolowaliśmy przebieg gry, jednak pod jej koniec wdały się w naszą grę błędy, które zdecydowały o wygranej gospodarzy do 21. Przegrany set „na własne życzenie” pobudził naszych siatkarzy do dużo lepszej gry w kolejnej części gry. Trzecia partia meczu wygrana przez nas zespół wysoko do 17 udowodniła naszą przewagę w tym meczu. Orły nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa i pewnie zwyciężają w ostatnim secie do 18 i w całym meczu 3-1, co znacznie przybliża nas do obrony tytułu Mistrza Wielkopolski. Cieszy pewna wygrana na trudnym terenie w Turku. Swoją „cegiełkę” do sukcesu w pierwszym meczu finałowym dołożyli też nasi niezawodni kibice, którzy w kilkuosobowej grupie stworzyli kapitalny doping i ponieśli naszych zawodników do zwycięstwa. A my już teraz koncentrujemy się przed meczem rewanżowym, który odbędzie się 23 marca o godz. 18.00 w Rzgowie. Z pewnością zawodnicy „Piątki” będą chcieli zrewanżować się za porażkę w pierwszym meczu finałowym. Nas czeka wielkie święto siatkówki w Rzgowie, bo pierwszy raz w historii będziemy gospodarzami oficjalnych uroczystości WZPS podsumowujących rozgrywki III ligi w sezonie 2018/2019. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe sportowe wydarzenie