fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Festiwal judo dzieci i Mistrzostwa Wielkopolski

Konin 04.02.2019 10:46

Festiwal judo dzieci i Mistrzostwa Wielkopolski w judo dzieci , młodzików i juniorów odbyły się w                     niedzielę 03.02.2019 w Poznaniu . Organizatorem turnieju był Okręgowy Związek Judo.

W Festiwalu wystąpiły dzieci młodsze z roczników 2008-2011

klub Górnika reprezentowało pięciu zawodników. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych zdobyli Filip Dołowiec  i Antoni Figaszewski  zwyciężając  we wszystkich swoich walkach.

Drugie miejsce na podium po zaciętych walkach ( decydowała waga zawodnika)  wywalczył  Norbert Bukowski . Także drugie miejsce zdobył  Xawery Czechowski.

Ostatni z zawodników Mateusz Galiński po jednej  wygranej i dwóch porażkach wywalczył najniższe trzecie  miejsce na podium.

W  Mistrzostwach Wielkopolski dzieci rocznik 2006-2007

wystąpiła Hanna Dziopa która po dwóch porażkach odpadła z rywalizacji.

Natomiast wśród chłopców Cyprian Grube po jednej  wygranej i dwóch przegranych walkach nie zdołał awansować do rywalizacji o medale