Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Dwubój o Powstańczy Puchar

Koło 03.01.2019 10:27

Dwubój o Powstańczy Puchar

Dwubojem sportowo-obronnym rozegranym 28 grudnia uczciły 100. Rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego: Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych. Imprezę zorganizowano na terenie Ośrodka Ligi Obrony Kraju w Kole przy ul Pułaskiego 8.


Najpierw grupa zawodników wraz z opiekunami udała się pod powstańczy pomnik, gdzie zapaleniem zniczy uczczono pamięć poległych powstańców. Pod pomnikiem wysłuchano krótkiej prelekcji dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych Tomasza Nuszkiewicza o powstańczym zrywie Wielkopolan w 1918 roku.

Już w Ośrodku LOK odbyły się kolejno: konkurs strzelecki z pneumatyka do tarczy a następnie rzuty granatem F-1 do celu. Za cel posłużyła stara samochodowa opona. W konkursie strzeleckim z pneumatyka kal. 4,5 mm do tarczy każdy z zawodników oddał po 8 punktowanych strzałów z odległości 10 m od stanowiska strzeleckiego.

W kategorii dziewcząt z 38 pkt. zwyciężyła Kinga Tyburek przed Anią Bartosik z 27 pkt. W kategorii chłopców z 31 pkt zwyciężył Bartek Chęciński przed Alanem Strojewskim z 22 pkt i Marcelem Kuna z 18 pkt. Kolejno z 10 pkt uplasował się Paweł Bartosik i wspólnie z 9 pkt Oskarek Wojewoda i Jaś Wasielewski. Najmłodszy zawodnik 5-letni Natanek Wojewoda wystrzelał aż 13 pkt.
W rzutach granatem do celu w kategorii dziewcząt zwyciężyła tym razem z 11 pkt Ania Bartosik przed Kingą Tyburek z 10 pkt. W kategorii chłopców najcelniej rzucali Oskarek Wojewoda i Paweł Bartosik. Również jak 5-letni Natanek uzyskali po 12 pkt. Słabiej wypadli Marcel Kuna 9 pkt, Alan Strojewski 7 pkt, Bartek Chęciński 6 pkt. W ogólnej ocenie dwubój w kategorii dziewcząt wygrały Ania Bartosik i Kinga Tyburek a w kategorii chłopców Alan Strojewski przed Bartkiem Chęcińskim. Zaważyły pkt uzyskane w strzelectwie. Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi „Powstańczymi Pucharami”. Pucharem organizatorzy nagrodzili również najmłodszego zawodnika dwuboju 5-letniego Natanka Wojewodę.

Swoich sił w rzutach granatem spróbowały mamy młodych zawodników, panie Agnieszka Wojewoda z 5 pkt. przed Paulą Kuna i Agatą Bartosik po 1 pkt.

Już w klubowej świetlicy na wszystkich czekały ciepłe kiełbaski, świeże bułeczki i gorąca herbata. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali torbami pełnymi słodyczy ufundowanymi przez Radną Rady Miejskiej w Kole Teresę Brzoskę. Organizatorzy dla uczestników dwuboju przewidzieli również pamiątkowe dyplomy.

Dwubój prowadzili Andrzej Kowalski wspólnie z Jarosławem Grochocińskim. Posiłek przygotowały panie: Małgorzata Stężewska, Irena Tyburek oraz Agata Bartosik.
 
Tekst i Foto Ryszard Borysiewicz


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


8 sezon rozgrywek 6-stek piłkarskich w Koninie Policjantka z czarnym pasem Mistrzostwa Ochotników Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Złote dziewczyny z Brdowa Mistrzowie powożenia zapraszają do Rusocic Ministranci z Tuliszkowa zwycięzcami ogólnopolskiego turnieju piłki noznej VII Bieg Mundurowych VI Bieg Pamięci Lotników Sukces mlodzików z Władysławowa