Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 18.06.2019 r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ocena:

Brązowe medale zawodników Zagłębie-Relax Konin w lidze wyciskania

Konin 11.12.2018 09:15

Brązowe medale zawodników Zagłębie-Relax Konin w lidze wyciskania

Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Klubu Zagłębie-Relax Konin w zawodach wyciskania sztangi leżąc w ramach International Bench Press League w Łodzi.


IBPL to największe zawody wyciskania w Polsce w których startują siłacze z całego kraju oraz zagranicy.

W tegorocznej edycji wystartowało 9 zawodników Zagłębie-Relax, którzy na co dzień trenują w Siłowni Relax.

Brązowe medale zdobyła Daria Walczykiewicz oraz Bartosz Mierzejewski. Była pięściarka konińskiego Zagłębia Daria Walczykiewicz startująca w kategorii do 60 kg wycisnęła sztangę 72,5 kg co pozwoliło zajęć trzecie miejsce. Startujący w najlżejszej męskiej kategorii do 59 kg Bartosz Mierzejewski wycisnął sztangę o ciężarze 95 kg. Próba zaliczenia 100 kg niestety nie powiodła się.

 

Pozostali zawodnicy osiągali wysokie miejsca oraz ustanawiali swoje rekordy życiowe.

Czwarte miejsce w kategorii do 55 kg zajęła Ewelina Kodytek z wynikiem 52,5 kg.

W kategorii do 74 kg rywalizował weteran Dariusz Pietrzak, który z wynikiem 110 kg zajął 10 miejsce.

W silnie obsadzonej kategorii do 83 kg w której wystartowało 28 zawodników rywalizowało czterech konińskich siłaczy. Radosław Kubacki wycisnął 157,5 kg                         i sklasyfikowany został na 8 miejscu. Wiktor Świątnicki z nowym rekordem życiowym  142,5 kg zajął 15 miejsce, debiutant 18-letni Hubert Nowakowski zajął 21 miejsce wyciskając 115 kg i ustanawiając swój Personal Best. W tej samej kategorii weteran i były pięściarz Zagłębia Konin Janusz Kobus zajął 22 miejsce z wynikiem 107,5 kg (Personal Best).

W prestiżowej kategorii wagowej do 105 kg rywalizował Arkadiusz Macudziński. Zawodnik teamu Relax po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wycisnął sztangę o wadze185 kg.

Start w zawodach IBPL możliwy był dzięki wsparci konińskiej firmy Mar-Dom.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Policjantka z czarnym pasem Ale jazda !!! 8 sezon rozgrywek 6-stek piłkarskich w Koninie Złote dziewczyny z Brdowa Mistrzostwa Ochotników Mistrzowie powożenia zapraszają do Rusocic Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Ministranci z Tuliszkowa zwycięzcami ogólnopolskiego turnieju piłki noznej VII Bieg Mundurowych VI Bieg Pamięci Lotników