REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 18.06.2019 r. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Ocena:

WF inaczej

Turek 07.12.2018 09:17

WF inaczej

Wczoraj, tj. 6 grudnia 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywały się Alternatywne Lekcje WF-u dla uczniów turkowskich szkół podstawowych. Lekcje ciekawe dla dzieciaków, bo z wykorzystaniem elektroniki i wirtualnej rzeczywistości.


Lekcje była prezentem mikołajkowym od Miasta dla uczniów. Zorganizowane zostały przy udziale Stowarzyszenia Kopernik Plus, wspólnie z Fundacją Moniki Pyrek, w ramach programu „Kinder+Sport”. W lekcjach brali udział uczniowie klas 6-8 z wszystkich miejskich podstawówek oraz Monika Pyrek – trzykrotka medalistka Mistrzostw Świata w skoku o tyczce.

Każda lekcja zaczynała się rozgrzewką i krótką pogawędką o znaczeniu sportu w życiu człowieka, zwłaszcza młodego człowieka, żyjącego w świecie smartfonów. Następnie dzieciaki, podzielone na 8-osobnowe zespoły, zaczynały ćwiczyć na symulatorach sportowych, pod opieką instruktorów i Moniki Pyrek. Do dyspozycji były stanowiska: koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy; piłki nożne z systemem mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki; rzutu piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu; rower stacjonarny zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości; piłki nożnej z systemem wirtualnej rzeczywistości z zadaniem obrony strzałów na bramkę; bieg na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu; test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza; przeciąganie liny oraz ruchoma ścianka wspinaczkowa.

Wykonujący zadania uczniowie mieli przy tym dużo zabawy, a dodatkowo ciągle byli w ruchu. Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa, a chętni dostali autografy od gwiazdy sportu, Moniki Pyrek.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Policjantka z czarnym pasem Ale jazda !!! 8 sezon rozgrywek 6-stek piłkarskich w Koninie Złote dziewczyny z Brdowa Mistrzostwa Ochotników Mistrzowie powożenia zapraszają do Rusocic Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Ministranci z Tuliszkowa zwycięzcami ogólnopolskiego turnieju piłki noznej VII Bieg Mundurowych VI Bieg Pamięci Lotników