Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.05.2019 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Ocena:

Międzyszkolne zawody sportowe klas mundurowych

Konin 01.12.2018 09:36

Międzyszkolne zawody sportowe klas mundurowych

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnych zawodach sprawnościowych, które odbędą się w dniu 12 grudnia 2018 roku na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Do współzawodnictwa zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiat. Patronat nad całym przedsięwzięciem objął Komendant Powiatowy Policji w Turku mł.insp. Michał Grzelak.


Mistrzostwa Sprawnościowego Toru Przeszkód Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjanych

o Puchar Komendanta PP Turek.

 

 

Regulamin zawodów

1.Organizator :

- ZSR CKP Kaczki Średnie

- KPP Turek

- Powiat Turecki

 

2.Cele zawodów :

- propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia,

- promocja ZSR CKP Kaczki Średnie oraz jej historii,

- promocja KPP Turek

-promocja Powiatu Tureckiego,

-impreza ma charakter rekreacyjno-sportowy.

 

3. Miejsce i termin zawodów:

Zespół Szkół Rolniczych CKP (sala gimnastyczna)

Kaczki Średnie 62

62-700 Turek

Termin zawodów: 12.12.2018r. godz: 9:00

 

 1. Uczestnictwo:

- kategoria szkoły podstawowe , drużyna liczy 5 osób ( minimum 2 dziewczyny ), udział mogą brać uczniowie klas 7,8 i 3 klasy gimnazjalne.

- kategoria szkoły ponadgimnazjalne, drużyna liczy 5 osób (minimum 2 dziewczyny).

 

 1. Klasyfikacja:

Klasyfikacja Szkół Podstawowych

Indywidualna - medale dla najlepszej trójki wśród dziewcząt i chłopców,

Drużynowa – medale i puchary dla najlepszych trzech drużyn (suma czasów 4 najlepszych zawodników z drużyny, najsłabszy czas nie jest liczony do punktacji drużynowej – piątego zawodnika).

 

Klasyfikacja Szkół Ponadgimnazjalnych

Indywidualna - medale dla najlepszej trójki wśród dziewcząt i chłopców,

Drużynowa – medale i puchary dla najlepszych trzech drużyn (suma czasów 4 najlepszych zawodników z drużyny, najsłabszy czas nie jest liczony do punktacji drużynowej – piątego zawodnika).

 

6. Zgłoszenia:

Zgłoszenia drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych

przyjmowane są najpóźniej do 07.12.2018r. do godz. 15:00 do ZSR CKP w Kaczkach Średnich drogą elektroniczną na adres: sekretariat@zsrkaczki.edu.pl.

Liczba miejsc ograniczona o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 1. Sposób przeprowadzenia zawodów :

Współzawodnictwo sportowe polegało będzie na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód, w jak najkrótszym czasie.

Do testu sprawności fizycznej wykorzystuje się sprawnościowy tor przeszkód – zał. nr 1, którego pokonanie mierzone jest w czasie z dokładnością do 0,1 sekundy.

Test sprawności fizycznej uznaje się jako zaliczony po poprawnym jego pokonaniu, zgodnie ze sposobem określonym poniżej.

Po zakończeniu testu sprawności fizycznej osoba jest informowana o czasie jaki uzyskała na torze przeszkód i popełnionych błędach. W przypadku dyskwalifikacji, czas pokonania toru przeszkód przez zawodnika wynosi 3 minuty.

 

- Sposób pokonywania sprawnościowego toru przeszkód:

 • Tor przeszkód rozpoczyna się w pozycji leżenia przodem na materacu, ręce wyprostowane, dłonie ułożone wzdłuż ciała.

 • Po komendzie "gotów" testowany w pozycji leżenia przodem.

 • Na komendę "START" - włączany jest stoper - a testowany wstaje i biegnąc okrąża dwa stojaki: pierwszy z prawej strony, drugi z lewej strony.

 • Po obiegnięciu stojaków, na "ścieżce" wykonanej z 3 materaców ułożonych wzdłuż, testowany wykonuje przewroty: pierwszy w przód, po obrocie o 180` drugi w tył, po obrocie o 180` trzeci w przód (przewroty gimnastyczne lub przez bark).

 • Po dobiegnięciu do materaca chwyta manekina położonego na materacu i niosąc go obiega stojak ustawiony w odległości 5 m w lewo do środka toru i po pokonaniu 10 m kładzie manekina na ten sam materac. (Rzucenie manekina – 5 sekund karnych).

 • Następnie górą pokonuje w dowolny sposób (przeskoki lub przekraczanie) cztery płotki lekkoatletyczne - wysokość płotka 76cm. (Przewrócenia płotka – dyskwalifikacja).

 • Sprzed wyznaczonej linii wykonuje 5 rzutów piłkami lekarskimi oburącz, zza głowy w przód na odległość minimum 5m – chłopcy, 4m – dziewczęta. Masa piłki - 3 kg. Dotknięcie, przekroczenie linii w trakcie wykonywania próby lub nieosiągnięcie wymaganej odległości skutkuje dodatkowym rzutem piłką (maksymalnie jeden dodatkowy rzut, nie przerzucenie prawidłowo 5 piłek - dyskwalifikacja ).

 • Z leżenia tyłem na materacu, stopy zaczepione pod dowolnym szczeblem drabinki, w dłoniach piłka o masie 2 kg (piłka dotyka materaca za głową). Wykonanie 10 pełnych cykli (skłonów tułowia), przenoszenia piłki (piłka dotyka materaca - piłka dotyka drabinek).

 • Pokonanie górą w dowolny sposób, 4 skrzyń gimnastycznych 5-częściowych .

 • Przebiegnięcie 10 razy dystansu 5 metrów, ze zmianą kierunku biegu (bieg wahadłowy). Obie stopy za każdym nawrotem muszą dotknąć podłoża za liniami wyznaczającymi dystans, dłonie przy nawrocie nie mogą dotykać podłoża. Przekroczenie linii po dziesiątym poprawnym pokonaniu 5 metrów jest zakończeniem próby - wyłączenie stopera.

- Założenia organizacyjne:

 1. Kandydat ma prawo zapoznać się ze sprawnościowym torem przeszkód.

 2. Sprawnościowy tor przeszkód pokonuje się jeden raz.

 3. Przewrócenie stojaka, przewrócenie płotka, zrzucenie elementu skrzyni lub jej przewrócenie, pokonanie skrzyni lub płotków obok nich, wykonanie elementów toru niezgodnie ze schematem sprawnościowego toru powoduje niezaliczenie sprawnościowego toru przeszkód.

 4. Podczas wykonywania przenoszenia piłki, powtórzeń w biegu wahadłowym egzaminator liczy tylko poprawne powtórzenia.

 

 1. SPRAWY ORGANIZACYJNE:

Damian Wdowiński tel. 607405681


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bracia Baranowscy z ZST najlepsi w rejonie IV Bieg Wilczyński - 2 czerwca 2019 r Jeżdziecki puchar w Starym Mieście Złoto dla siatkarek Dwa medale konińskich zawodniczek w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu Puchar Wielkopolski Karate Shin Kyokushin Sukces Konina i konińskiej szermierki Bryczką po Ślesinie LZS ReklamowyGadżet Osiecza w Ogólnopolskim Turnieju Finałowym 15 medali dla Klubu Oyama Karate