Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 1
1 0

Bursztynowi cykliści w Starym Mieście

Konin 30.08.2018 04:31

Bursztynowi cykliści w Starym Mieście

Po raz 34. koniński Oddział PTTK zaprosił rowerzystów z całego kraju na Ogólnopolski Bursztynowy Rajd Kolarski po Wielkopolsce Wschodniej. Patronat objął wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki, który zapewnił wspaniałą bazę w Zespole Szkół im. Józefa Bema dla około 60 uczestników z Warszawy, Poznania, Milanówka, Płocka, Drawska Pomorskiego, Wągrowca, Pobiedzisk, Łodzi, Gniezna, Goliny i Kotlina.


Uczestnicy przejechali wspólną trasę w sobotę, odwiedzając kościół z XIII w. w Starym Mieście, miejsce pamięci w Kowalewku-Strudze poświęcone rodzinie Stuczyńskich, izbę pamięci Zofii Urbanowskiej w Kowalewku, Zbiornik Stare Miasto, Skansen Bicz oraz Konin z Bulwarem Nadwarciańskim. Uczestniczyli też w festynie „Eksplozja kolorów na koniec lata” w Żychlinie oraz w otwarciu drogi rowerowej Żychlin - Stare Miasto, gdzie Irena Smucerowicz wraz z innymi przecinała wstęgę.

Najliczniejszą drużyną była ekipa STR Milanówek, a konkurs fotograficzny wygrało zdjęcie Krzysztofa Felczykowskiego z Płocka. Zwycięzcą konkursu krajoznawczego z kolei został Paweł Kubasik z Gniezna. Kolarski tor przeszkód bezbłędnie pokonał Maciej Wertlewski z Konina.

Komandor rajdu Jarosław Wertlewski dziękuje za wsparcie organizacyjne Urzędowi Gminy Stare Miasto, Bibliotece w Starym Mieście, Starostwu Powiatowemu w Koninie, Miastu Konin, OSP Stare Miasto i Janowice, LOT Marina oraz kierownictwu Skansenu Bicz


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bieżnia gotowa do użytku Śladami walk powstańczych Zapraszamy na XXXII Rajd Taczanowskiego Zawodnik Oyama Karate ze srebrem Mistrzostw Polski