Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.02.2019 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Ocena:

Bezpiecznie na rolkach

Konin 09.08.2018 09:34

Bezpiecznie na rolkach

Podejmij wyzwanie i zadbaj o swoje bezpieczeństwo- pod takim hasłem konińskie funkcjonariuszki przeprowadziły spotkanie z miłośnikami rolkarskiej jazdy z Freeride w Koninie.


Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie wspólnie z portalem KoninDzieciom.pl przeprowadzili kolejną już odsłonę programu "Razem dla bezpieczeństwa".
Funkcjonariuszki podjęły wyzwanie - założyły kaski, ochraniacze, rolki i wzięły udział w treningu pod okiem profesjonalnych instruktorów nauki jazdy na rolkach. Wszystko po to by uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, zarówno tym na czterech, dwóch a nawet jednym kółku jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo. I to, że odpowiedzialność za nie leży tak naprawdę na każdym z nas. Policja w ramach swoich działań oraz pełnionej służby spotyka się z mieszkańcami w celach profilaktycznych. Policjanci rozdają ulotki,broszury, często same elementy odblaskowe. Ale najważniejsze w każdego rodzaju spotkaniu jest to aby uświadomić, że obowiązek dbania o bezpieczeństwo swoje , jak i innych jest ważnym aspektem budowania relacji w społeczeństwie. Spotkanie zostało zwieńczone nie tylko kilkoma upadkami ale również wręczeniu opasek odblaskowych wraz z naklejkami na kask, które są zaopatrzone w miejsce na uzupełnienie danych osobowych, takich jak : dane kontaktowe, informacje o uczuleniach i grupie krwi. Naklejki te powinny być przyklejone na zewnątrz kasku tak, aby umożliwić ich odczytanie informacji bez konieczności jego zdejmowania w przypadku udzielania pomocy przez służby ratunkowe.

Podejmij wyzwanie - załóż kask, zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

 

Adrianna Karwowska-Kuna


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


PEWNY AWANS DO PÓŁFINAŁÓW MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI IV edycja Szkolnej Ligii Strzeleckiej w Kole Festiwal judo dzieci i Mistrzostwa Wielkopolski WYGRYWAMY TOWARZYSKI TURNIEJ W KĘPNIE! IV Powiatowe Zawody Sportowo – Obronne za nami Huragan znów z medalami 2. miejsce SIATKARZA Koło w Środzie Wielkopolskiej Udany turniej młodych zawodników Oyama Karate 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego I wicemistrzem Sił powietrznych 2019 Zakończenie sezonu Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej