Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.09.2020 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Ocena:

Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę

Malanów 16.07.2018 08:38

Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę

Nie ważne, czy to Warszawa czy Chrząstawa, Poznań, Śląsk, a nawet Belgia. W najróżniejszych zakątkach Polski i nie tylko wyobraźnię fanów futbolu w wersji rodem z najniższych klas rozgrywkowych rozpalały Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Nożną, zorganizowane w sobotę 14 lipca w Bibiannie. Impreza odbyła się dzięki współpracy serwisu Kartofliska.pl z Radosławem Rzeźniczakiem na czele, OSP Bibianna, PKS Orzeł Dziadowice-Folwark, Retro Bibianna, sołectwa Bibianna i OSiR w Malanowie.


Do tejże wsi w gminie Malanów przybyło w sobotni ranek kilkuset miłośników piłki z przymrużeniem oka, a na boisku nie było ważne to, czy ktoś jest piłkarzem „B” klasy, znanym dziennikarzem sportowym, popularnym youtuberem. Na murawie nikt nie mógł liczyć na taryfę ulgową, co przełożyło się na emocjonujące pojedynki, które dostarczyły kibicom wielu emocji. Jeden z najwierniejszych fanów „kartofliskowej” rozrywki, by znaleźć się na Mistrzostwach Świata, przebył drogę z okolic Jeleniej Góry do Bibianny… skuterem.  

W sobotnich zmaganiach wzięły udział takie drużyny, jak np. LZS Chrząstawa, Jadwiżański KS Poznań, T.N. Footroll, Kartofliska.pl, Zapchajdziura, Naprzód Świbie, Dragon Dzierzbin, Retro Bibianna, PKS Orzeł Dziadowice-Folwark, Muchobór Wrocław. Kto zwyciężył? Trudno to wytłumaczyć. Teoretycznie najwięcej punktów zdobyła drużyna Coco Jambo Warszawa. Czy jednak w Mistrzostwach Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Nożną wygrywa ten kto jest najlepszy, a może raczej ten, kto jest najgorszy? Najsłabiej w tejże rywalizacji zaprezentowali się zawodnicy Bar Ulubiona ETV Warszawa i to oni zajęli zaszczytne ostatnie miejsce. Rodzi się jednak pytanie, co to znaczy zagrać prawdziwą „padakę”? Być może przegrać prawie wszystko to nie tak kiepski wyczyn, jak potrafić zagrać co nieco, ale finalnie wylądować na miejscu 9, jak Piasek Potworów. By nikt nie czuł się pokrzywdzony, piłkarzom Coco Jambo Warszawa, Bar Ulubiona ETV Warszawa i Piasek Potworów wręczono trzy pamiątkowe patery.

Goście integrowali się grając i kibicując, wzięli ponadto udział w Mistrzostwach Gminy Malanów w Siatkówce Plażowej, posmakowali swojskiego jedzenia przygotowanego przez członkinie Stowarzyszenia „Gościniec”, spędzili czas przy grach retro (Sensible Soccer itp.) dzięki fundacji Dawne Komputery i Gry, bawili się podczas zabawy tanecznej z DJ Łukaszem Włodarczykiem i zespołem disco polo JuRaD.

Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Nożną zostały zorganizowane ze środków własnych piłkarzy i strażaków. Organizatorzy dziękują za wsparcie organizacyjne lub sponsorskie następującym osobom i instytucjom: OSiR w Malanowie, z-cy wójta gminy Malanów – Piotrowi Cylsowi, Tulisii Tuliszków, sędziemu Andrzejowi Wojtkowiakowi, sędziemu Januszowi Modrzejewskiemu, fundacji Dawne Komputery i Gry, zespołowi JuRaD.

Aleksander Wszędobył


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Jak podwoić środki na zakłady sportowe