Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy

Konin 12.07.2018 10:50

Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy

W czwartkowy ranek (12 lipca) członkowie klubu Stalowi Cykliści wystartowali do liczącego 450 km długości rajdu Konin-Częstochowa-Konin. Na pl. Wolności pożegnali ich, wręczając flagę z herbem Konina prezydent miasta Józef Nowicki oraz jego zastępca Sławomir Lorek.


- Dziś wyruszamy na 3-dniowy rajd rowerowy, którym chcemy uczcić trzy rocznice – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 227. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz odzyskania po 123 latach niewoli wolności – powiedział Jan Olejnik, szef klubu Stalowi Cykliści oraz komandor trasy.

Przed cyklistami z Konina, którzy na trasie spędzą trzy dni, niełatwe etapy. Po drodze odwiedzą wiele historycznych miejsc, spotkają się z przyjaciółmi.

W ostatnich dniach to już drugi rajd rowerowy, którego celem jest uczczenie wielu rocznic oraz nawiązanie przyjaznych kontaktów z innymi cyklistami w Polsce a także promocja naszego miasta.

Życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu do domu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Biały Orlik - pierwsi łyżwiarze Historyczne Mistrzostwa To już dziesiąty raz Aqua Track Zawodniczki z Konina powołane na Puchar Świata Juniorów i Seniorów Fair play dla Sebastiana Glanca Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w szabli Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. Siłownia w Ostrowitem już czynna III Bieg Powstania Styczniowego na Kujawach