Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 24.03.2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Ocena:

Przyłącz się do rywalizacji o Puchar Wielkopolski Nordic Walking

Wągrowiec 06.07.2018 12:38

Przyłącz się do rywalizacji o Puchar Wielkopolski Nordic Walking

Już w niedzielę, 8 lipca br., w Wągrowcu odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Do wpólnych zmagań może przystąpić każdy, kto chce spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Organizatorami wydarzenia są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Wągrowiec. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. W całej Polsce trwa kolejna edycja Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ inicjatywa promująca nordic walking. W tym roku Akademia jest partnerem 15 pucharowych imprez w całym kraju.


5 lipca 2018 r.

W najbliższą niedzielę miłośnicy nordic walking spotkają się w Wągrowcu, gdzie będą miały miejsce kolejne zawody Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Wszyscy, którzy wezmą w nich udział i ukończą marsz, zbierają punkty do klasyfikacji generalnej Pucharów organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. Uczestnicy wystartują na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km. Dzieci do lat ośmiu mogą spróbować swoich sił na specjalnym odcinku Mini Nordic Walking liczącym 400 m. Do zawodów przystąpić można indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Puchary Nordic Walking to imprezy zarówno dla amatorów, jak i dla osób, które zajmują się tym sportem od lat. 

 

‑ Wągrowiec to już czwarty przystanek na naszej trasie Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Do tej pory uczestnicy zmagali się w walce o Puchar Podkarpacia i dwukrotnie o Puchar Pomorza, teraz nadszedł czas na Wielkopolskę. Jesteśmy już na półmetku drogi do wyłonienia zdobywcy Pucharu Regionalnego Nordic Walking 2018 ‑ mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. ‑ Dlatego zapraszamy wszystkich  wągrowiczan, mieszkańców pobliskich miejscowości i całego województwa, aby spróbowali swoich sił w zawodach i przyłączyli się w niedzielę do dobrej zabawy, jaką gwarantują Puchary.

 

 

‑ Sezon na wakacyjne aktywności w pełni, dlatego zachęcamy wszystkich wraz z rodzinami do czynnego wypoczynku na łonie natury. Trening nordic walking jest niezwykle efektywny,  łączy przyjemne z pożytecznym. Nie każdy wie, że taki godzinny trening to wydatek energetyczny rzędu 400 kcal. Spalamy więc aż o 40 proc. więcej kalorii w porównaniu do zwykłego marszu. Kijki pomagają utrzymać równowagę i zapewniają amortyzację ‑ nacisk na stawy jest o 30 proc. mniejszy niż podczas biegania ‑ mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. ‑ Dlatego uświadamiamy Polaków i zachęcamy ich do rozpoczęcia przygody z nordic walking, który cieszy się coraz większą popularnością ‑ dodaje.

 

Miejsce zbiórki znajduje się na stadionie OSiR przy ul. Kościuszki 59. Zawodnicy mogą się rejestrować w biurze od godziny 9.00 do 10.30. Po zapisach wszyscy uczestnicy przystąpią do wspólnej rozgrzewki, przy dźwiękach energetycznej muzyki. Start pierwszego marszu zaplanowany jest na godzinę 11.00. Kolejny, na 5 km ruszy o godzinie 11.05. Zawody zakończy marsz dla najmłodszych, o godzinie 13.00. Dla każdego uczestnika przewidziany jest pakiet startowy oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Wszystkie osoby, które pokonają wybrane przez siebie dystanse, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają pamiątkowe medale. Na tych, którym uda się stanąć na podium, czekają okolicznościowe puchary.

 

Trasa tegorocznych Pucharów Polski Nordic Walking przebiega etapowo przez siedem miast: Mielno, Konstancin-Jeziorną, Kolbuszową, Polanicę Zdrój, Osielsko, Potęgowo oraz Hajnówkę, która kończy zawody. Natomiast Puchary Regionalne odbywają się w kolejnych ośmiu miejscowościach: Polańczyku, Czaplinku, Jarosławcu, Wągrowcu, Okonku, Skrwilnie, Śremie i Szczecinie. Podczas finału Pucharu Polski zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowych. Finał, jak co roku, odbędzie się w Hajnówce - miejscowości, w której dwukrotnie został pobity rekord frekwencji, kiedy to liczba uczestników oscylowała wokół 1 000 osób.

 

Każdy, kto chce rozpocząć naukę nordic walking lub uprawiać tę dyscyplinę w towarzystwie i pod okiem trenera, może dołączyć do zajęć w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Cykl bezpłatnych treningów prowadzony jest w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Zajęcia odbywają się od początku maja, w każdy wtorek lub czwartek do końca listopada. Ambasadorami akcji są Justyna Kowalczyk, czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli i pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje oraz lokalizacje i godziny zajęć znaleźć można na stronie Santander Consumer Banku lub na portalu Facebook.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Samorządowcy przy stołach tenisowych PIERWSZY FINAŁ DLA ORŁÓW! 1 bieg z cyklu Grand Prix Koło 2019 Puchar Polski Seniorów w szabli IV Puchar Polski Seniorów i Seniorek w Szabli Wiosenny Rajd do Muzeum Baszta Wyszyna w Kole