fb.com/konin24.info Czwartek 18.04.2024 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Powiat wicemistrzem XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Konin 20.06.2018 11:02

Powiat Koniński po raz kolejny wywalczył sportowe podium. Z tytułem wicemistrza zakończył rywalizację w XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.

Z wojewódzkiego finału letniej spartakiady mieszkańców wsi, który odbył się w 17 czerwca w Żerkowie, powiat koniński wrócił z pucharem za drugie miejsce! Zaledwie 2,5 pkt. zadecydowało o wygranej powiatu ostrowskiego. Wicemistrzostwo zapewniła nam przewaga ponad 11 punktów nad powiatem szamotulskim, który ostatecznie zajął trzecią lokatę.

Rywalizując z zespołami z 16 innych wielkopolskich powiatów, reprezentacja powiatu konińskiego pokazała wysoki sportowy poziom. Nasi zawodnicy aż sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w konkurencjach rekreacyjnych, a w konkurencjach rodzinnych ostatecznie zajęli miejsce trzecie. W grach zespołowych najlepiej wypadła nasza żeńska drużyna w piłce nożnej (II miejsce) oraz męskie teamy: siatkarzy i koszykarzy (III miejsce).  Ostatecznie, powiat koniński zakończył swój udział w jubileuszowej edycji zawodów z dorobkiem punktowym 664,5 pkt., zdobywając tytuł wicemistrza spartakiady. Gratulujemy!