Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 19.07.2018 r. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Ocena:

Powiat wicemistrzem XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Konin 20.06.2018 11:02 (30 dni temu)

 Powiat wicemistrzem XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Powiat Koniński po raz kolejny wywalczył sportowe podium. Z tytułem wicemistrza zakończył rywalizację w XX Letniej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.


Z wojewódzkiego finału letniej spartakiady mieszkańców wsi, który odbył się w 17 czerwca w Żerkowie, powiat koniński wrócił z pucharem za drugie miejsce! Zaledwie 2,5 pkt. zadecydowało o wygranej powiatu ostrowskiego. Wicemistrzostwo zapewniła nam przewaga ponad 11 punktów nad powiatem szamotulskim, który ostatecznie zajął trzecią lokatę.

Rywalizując z zespołami z 16 innych wielkopolskich powiatów, reprezentacja powiatu konińskiego pokazała wysoki sportowy poziom. Nasi zawodnicy aż sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w konkurencjach rekreacyjnych, a w konkurencjach rodzinnych ostatecznie zajęli miejsce trzecie. W grach zespołowych najlepiej wypadła nasza żeńska drużyna w piłce nożnej (II miejsce) oraz męskie teamy: siatkarzy i koszykarzy (III miejsce).  Ostatecznie, powiat koniński zakończył swój udział w jubileuszowej edycji zawodów z dorobkiem punktowym 664,5 pkt., zdobywając tytuł wicemistrza spartakiady. Gratulujemy!

 

 

Marta J. Bagrowska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Regaty GPJK w Ślesinie Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Rychwale Warta ożywa - Kolejny spływ kajakowy w Brudzewie Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy Wielki sukces konińskiej szermierki Mistrzostwa Debiutantów Playarena Kolejna akcja lojalnościowa 'Biedronki' zaangażowała miliony klientów Rychwał - Dąbroszyn: Wakacyjny Rajd Rowerowy Przyłącz się do rywalizacji o Puchar Wielkopolski Nordic Walking