Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.06.2018 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena: 1
1 0

Daria Walczykiewicz Wicemistrzynią Europy

Konin 14.06.2018 17:58 (6 dni temu)

Daria Walczykiewicz Wicemistrzynią Europy

Daria Walczykiewicz, zawodniczka Zagłębie-Relax Konin została Wicemistrzynią Europy w Trójboju Siłowym federacji WUAP.


W rozgrywanych w Pabianicach Mistrzostwach Europy (12-17 czerwca) Daria Walczykiewicz wystartowała w Trójboju Siłowym w kategorii do -60kg seniorek.
 
W pierwszej konkurencji - przysiadach, zawodniczka Relax Team zaliczyła kolejno 95 kg i 100 kg. 
"Trzeciego podejścia na 105 kg sędziowie nie zaliczyli mi w stosunku 1-2, a byłam pewna że jest OK... Jak się później okazało te 5 kg zabrakło mi do" 300tki" Ale i tak jestem zadowolona, bo przysiady to moja słabsza strona" - skomentowała Daria. 
 
Druga część trójboju - wyciskanie to korona konkurencja Darii. Zaliczone kolejno podejścia 67,5 kg, 70 kg i 72,5 kg to trzy najlepsze wyniki w tej kategorii wagowej!
 
Martwy ciąg to także popis koninianki, która po dwóch zaliczonych bojach 112,5 kg i 117,5 kg była trzecia w klasyfikacji końcowej trójboju. W trzecim podejściu zadeklarowała ciężar 122,5 kg, który w przypadku nieudanego podejścia przeciwniczki na 125 kg dawał srebrny medal. Tak też się stało.
 
Wynik końcowy 295 kg Darii jest o 5 kg mniejszy niż jej rekordowy, jednakże 300 kg zaliczyła w kategorii wagowej do -63 kg.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bracia Szymon i Hubert Baranowscy z ZSTiH najlepsi w Wielkopolsce Daria Walczykiewicz Wicemistrzynią Europy Grene Cup Spotkanie z mistrzem świata MACIEJEM GRALAKIEM IX BIEG MEMORIAŁOWY IM. ADAMA LEWANDOWSKIEGO 40 Lat Ju-Jitsu Na Ziemi Konińskiej IV GMINNE ZAWODY W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI KONNYMI Młodzicy Konińskiego Klubu Szermierczego Drużynowymi Mistrzami Polski Pogoda dopisała kajakarzom Zapraszamy na mistrzostwa modeli pływających