REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena: 1
1 0

Spotkanie z mistrzem świata MACIEJEM GRALAKIEM

Stare Miasto 12.06.2018 07:56

Spotkanie z mistrzem świata MACIEJEM GRALAKIEM

Uczniowie ZSEU w Żychlinie mieli niebywałą okazję poznać Mistrza Świata, Mistrza Polski w armwrestlingu Macieja Gralaka. 


Celem spotkania było przybliżenie uczniom czym jest armwrestling, w jaki sposób się trenuje i jakie można osiągać sukcesy. Nie byłoby to aż tak wyjątkowe spotkanie gdyby nie fakt, że wybitny sportowiec Maciek Gralak z Dąbia to czołowy, polski zawodnik kategorii osób niepełnosprawnych w  kategorii do 60kg. Śmiało również radzi sobie w rywalizacji przy stole z zawodnikami pełnosprawnymi, czego dowodem są liczne medale oraz tytuły rangi lokalnej, krajowej (między innymi  kilkukrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski) i międzynarodowej (vice Mistrz Europy). 
Na spotkanie mistrz przyjechał z panem Stanisławem Gralakiem - tatą oraz bratem Jakubem, którzy na co dzień wspierają Macieja w osiąganiu jego życiowych sukcesów, ale również związani są z tym sportem,  tata z sukcesami również się siłuje, a brat ma uprawnienia sędziowskie.
Panowie opowiadali o tym jak długą drogę rodzina Gralaków musiała pokonać aby Maciek mógł cieszyć się z sukcesów, pokazując młodym ludziom, że w rodzinie jest ogromną siłą. Maciej pokazał się młodzieży jako bardzo inteligentny i optymistycznie do świata nastawiony człowiek, o niezwykle walecznym i silnym charakterze. Zdecydowanie imponował nie tylko medalami jakie udało mu się osiągnąć, ale również tym, że zawsze stawiał na naukę i mimo niepełnosprawności i wielu zajęć związanych z uprawianiem zawodowo sportu ukończył studia wyższe. 
Całe spotkanie przebiegało w bardzo wyjątkowej atmosferze, a zainteresowanie młodzieży,  ale również nauczycieli tym sportem zakończyło się "walkami" przy stole i siłowaniem na rękę. Co odważniejsi stanęli w szranki z MISTRZEM MACIEJEM - niestety skazując się na porażkę, ale jednocześnie mając świadomość, że podjęli walkę z mistrzem świata. W efekcie dużego zainteresowania młodzież pan Stanisław Gralak zaproponował w nowym roku szkolnym organizację zawodów armwrestlingowych dla uczniów.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Biały Orlik - pierwsi łyżwiarze Historyczne Mistrzostwa Bieg Tropem Wilczym po raz 3 w Kole Aqua Track To już dziesiąty raz Fair play dla Sebastiana Glanca Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w szabli Zawodniczki z Konina powołane na Puchar Świata Juniorów i Seniorów Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików.