Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.07.2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

XX Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Konin 18.05.2018 13:17

  XX Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

 

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Powiatu w Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi dowiemy się w ostatni weekend maja.


Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego doczekała się jubileuszu. Zawody aktywizujące sportowców-amatorów z całego powiatu odbędą się już po raz dwudziesty. Tym razem, reprezentacje gmin powalczą o Puchar Starosty Konińskiego oraz udział w finale wojewódzkim spartakiady 26 i 27 maja w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W pierwszym dniu zawodów, zapraszamy od godziny 9.00 na mecze drużyn kobiecych i męskich w grach zespołowych: piłce siatkowej i nożnej oraz koszykówce. W niedzielę (również od godziny 9.00) rozegrane zostaną konkurencje rodzinne oraz rekreacyjne. Reprezentanci gmin, drużynowo i indywidualnie, powalczą o punkty rzucając do kosza i do tarczy, strzelając z wiatrówki oraz piłką na bramkę. Nie zbraknie też rywalizacji w dyscyplinach niestandardowych: biegu w worku, wędkowania na sucho, czy rzutu beretem na odległość.

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymają puchar Starosty Konińskiego, a 17 czerwca powalczą w Żerkowie o najwyższe trofea w finale wojewódzkim spartakiady.

 

Marta J. Bagrowska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Regaty GPJK w Ślesinie Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Rychwale Warta ożywa - Kolejny spływ kajakowy w Brudzewie Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy Mistrzostwa Debiutantów Playarena Kolejna akcja lojalnościowa 'Biedronki' zaangażowała miliony klientów Rychwał - Dąbroszyn: Wakacyjny Rajd Rowerowy Przyłącz się do rywalizacji o Puchar Wielkopolski Nordic Walking Wielki sukces konińskiej szermierki