Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena:

ZSCKU pobiegła dla tych, którzy nie mogą

Konin 08.05.2018 11:58

 ZSCKU pobiegła dla tych, którzy nie mogą

W dniu 06 maja 2018 r. odbył się w Poznaniu bieg Wings For Life World Run. Brało w nim udział prawie 8 tysięcy uczestników, w tym dwóch nauczycieli z naszej szkoły   - Pan Janusz Gniewkowski oraz Pan Jacek Marciniak.


Jest to nietypowy bieg, w którym meta goni biegaczy. W niedzielę zawodnicy wystartowali równocześnie w kilkunastu miejscach na świecie.  Poznań był jedynym polskim miastem, w którym odbywała się impreza. Całość startowego za bieg jest przeznaczana na działalność charytatywną jako wsparcie badań nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. Wszystkich uczestników w specjalnym aucie ścigał Adam Małysz. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dzielnie. Przez wiele kilometrów nie dali się dogonić Mistrzowi.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Biały Orlik - pierwsi łyżwiarze Historyczne Mistrzostwa Bieg Tropem Wilczym po raz 3 w Kole Aqua Track To już dziesiąty raz Fair play dla Sebastiana Glanca Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w szabli Zawodniczki z Konina powołane na Puchar Świata Juniorów i Seniorów Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików.