fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Już 49 medali dla Wielkopolski

wielkopolska 05.05.2018 08:34

Kolejny dzień zmagań o medale XXIV OOM w Sportach Halowych nie przyniósł zmian na czołowych miejscach w klasyfikacjach generalnych. Po zakończeniu trzech dyscyplin: skoków na trampolinie, taekwondo olimpijskiego i gimnastyki artystycznej, w klasyfikacji medalowej i województw, z dużą przewagą prowadzi Wielkopolska. Najlepszym klubem jest wciąż OŚ AZS Poznań.

Reprezentanci gospodarzy XXIV OOM wywalczyli w tych dyscyplinach 49 medali, w tym aż 16 złotych. Zgromadzili więc 548 punktów. To prawie o 300 więcej od zajmującego drugie miejsce województwa mazowieckiego. Na trzecim miejscu jest warmińsko-mazurskie.

W piątek o medale walczyli m.in. szpadziści. Mistrzami Polski zostali Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Stanisław Rutz (KS Szpada Wrocław). Rozstawiona z jedynką Klasik pokonała w finale Kingę Zgryźniak 15:7, a szpadzista z Wrocławia zwyciężył Kamila Huwera (RMKS Rybnik) także 15:7.

Wieczorem (początek finałów o godz. 19.45) poznamy także medalistów w turniejach drużynowych w tenisie stołowym. W hali OSiR w Luboniu odbyła się lokalna ceremonia otwarcia OOM. Ślubowanie w imieniu trenerów złożył były wielokrotny medalista mistrzostw Europy i Polski, Marcin Kusiński.