fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

We florecie najwięcej medali dla Gdańska i Poznania

04.05.2018 09:49

Zacięta walka nawet do ostatnich trafień. Tak było przez dwa dni na planszach w Koninie, gdzie o medale OOM rywalizowali floreciści. W turnieju drużynowym triumfowały zespoły AZS AWF Poznań (dziewczęta) i Ateny Gdańsk (chłopcy), a mistrzami Polski w zmaganiach indywidualnych zostali Magdalena Ławska (Wrocławianie) i Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk).

Podralski, podobnie, jak jego finałowy przeciwnik Maciej Bem (AZS AWF Poznań) przeszli przez główną drabinkę w imponującym stylu. Maciej Bem, brązowy medalista mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, w czterech pojedynkach stracił zaledwie 18 punktów (wygrywał 15:4, 15:3, 15:6 i 15:5). Jeszcze lepiej walczył Podralski, który dwukrotnie zwyciężył do 0. W wielkim finale florecista UKS Ateny Gdańsk lepiej opanował nerwy, wygrywając 15:11. Brązowe medale dla klubowych kolegów Podralskiego, Jakuba Dołżyckiego i Adama Jakubowskiego.

W rywalizacji dziewcząt najrówniej walczyła Magdalena Ławska (Wrocławianie), która w finale zdecydowanie pokonała Martę Oklińską (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) 15:7. Brązowe medale OOM wywalczyły Malwina Kołodziejczyk (Fundacja GSF) i Aleksandra Wieczorek (AZS AWF Poznań).

Nie mniej emocji było w turniejach drużynowym. W wielkim finale pań doszło do rewanżu za ubiegłoroczny finał OOM. Wtedy jednym trafieniem wygrały florecistki Fundacji Gdańska Szkoła Floretu. Tym razem, w Koninie, podopieczne fechmistrza Longina Schmita musiały uznać wyższość rywalek z AZS-u AWF-u Poznań. Poznanianki w składzie: Konstancja Cichocka, Zuzanna Jóźwiak, Antonina Lachman, Aleksandra Wieczorek, wygrały 45:42. Brązowy medal wywalczyły florecistki klubu Wrocławianie.

- Jestem bardzo zadowolony z naszych podopiecznych. Marzyłem o czterech medalach i marzenie się spełniło, choć może ich kolory nie do końca się zgadzały. Dla nas, trenerów sekcji AZS AWF Poznań to dowód, że praca, którą wykonujemy z naszymi florecistkami i florecistami idzie w dobrym kierunku. Mamy złoty, srebrny i dwa brązowe medale OOM. Jesteśmy bardzo zadowoleni - powiedział trener, były reprezentant Polski Tomasz Ciepły.

W finale chłopców doszło do pojedynku dwóch zespołów Ateny Gdańsk. Wygrał (45:17) złożony z kadrowiczów pierwszy zespół w składzie: Jakub Dołżycki, Adam Jakubowski, Adam Kraśków i Adam Podralski. Ten ostatni został zatem podwójnym złotym medalistą XXIV OOM. Brązowy medal dla AZS-u AWF-u Poznań.

- To były bardzo trudne pojedynki. Znamy się przecież z obozów kadry i z innych turniejów. Starałem się być skoncentrowany i cieszę się z wyników. To był jeden z najważniejszych krajowych startów w tym sezonie - powiedział podwójny złoty medalista Adam Podralski.

W Luboniu rozpoczęła się rywalizacja tenisistów stołowych, w Sypniewie trwa turniej szachowy. Dziś o medale OOM powalczą też szpadziści.