Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena:

Szermiercze zmagania na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Konin 02.05.2018 11:51

Szermiercze zmagania na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

XXIV Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Wielkopolska 2018” oficjalnie rozpoczęła się w Swarzędzu, ale pośród kilkunastu miast, które przez najbliższy miesiąc gościć będą juniorów młodszych znalazł się także Konin. Właśnie dlatego w miniony poniedziałek (30 kwietnia) w hali MOSiR przy ul. Dworcowej odbyła się oficjalna inauguracja zmagań szermierczych.


Ceremoniał olimpijski został zachowany w całości. Odegrano hymn państwowy, w trakcie hejnału olimpijskiego flagę na masz wciągnął Jakub Broniszewski z Warszawy, znicz olimpijski zapaliła Weronika Waleriańczyk, apel odczytał Marek Weiss (oboje Koniński Klub Szermierczy), a ślubowanie złożyli: Roksana Bartosz z Łodzi, Patryk Pałasz oraz Łukasz Gal (obaj KKSz).

Oficjalnego otwarcia imprezy – w obecności gości oraz wszystkich uczestników zmagań szablowych – dokonał Prezydent Konina Józef Nowicki. W środę - 2 maja rozpoczynają się turnieje we florecie, a w piątek 4 maja do rywalizacji przystąpią szpadzistki i szpadziści. Zakończenie OOM w szermierce w Koninie zaplanowano na sobotnie popołudnie 5 maja.

Pierwszą bronią, którą o medale XXIV OOM walczono na planszach była szabla. W gronie faworytów byli m.in. gospodarze z KKSz-u Konin, podopieczni trzykrotnego olimpijczyka Tadeusza Piguły, specjalizujący się właśnie w szabli.

W turnieju indywidualnym tytuły mistrzowskie wywalczyli Roksana Bartosz (Dragon Łódź) i Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa). Szablistka z Łodzi w finałowej walce pokonała Emilię Rowińską (AZS AWF Warszawa) 15:11, a brązowe medale wywalczyły Weronika Waleriańczyk (KKSz Konin) i Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec).

Finałowa walka w turnieju chłopców także zakończyła się wynikiem 15:11, Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa) okazał się w niej lepszy od Jakuba Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa). Brązowe medale dla Dominika Płusy (KKSz Konin) i Rafała Gałeckiego (AZS AWF Warszawa).

Nie mniej emocji dostarczyły pojedynki w turnieju drużynowym, zwłaszcza chłopców, w którym szabliści KKSz-u prowadzili już z MUKS-em Vivtor Warszawa 40:32. W ostatniej parze Jakub Broniszewski walczył z Michałem Szrederem jak w transie. Nie tylko odrobił straty, ale zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 45:43. W finale drużynowej rywalizacji dziewcząt, szablistki KKSz-u prowadziły od pierwszej walki pokonując TMS Sosnowiec 45:47.

Brązowe medale powędrowały do drużyn AZS-u AWF-u Warszawa.

Nasze miasto gościć będzie także uczestników OOM w boksie. Zmagania dziewcząt i chłopców odbędą się w dniach 27 maja - 3 czerwca w hali „Rondo”.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Biały Orlik - pierwsi łyżwiarze Historyczne Mistrzostwa Bieg Tropem Wilczym po raz 3 w Kole Aqua Track To już dziesiąty raz Fair play dla Sebastiana Glanca Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w szabli Zawodniczki z Konina powołane na Puchar Świata Juniorów i Seniorów Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików.