Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena:

Szabliści już z medalami

Konin 02.05.2018 09:56

Szabliści już z medalami

Pierwszą bronią, którą o medale XXIV OOM walczono na planszach w hali OSiR w Koninie była szabla. W gronie faworytów byli m.in. gospodarze z KKSz-u Konin, podopieczni trzykrotnego olimpijczyka Tadeusza Piguły, specjalizujący się właśnie w szabli. 


W turnieju indywidualnym tytuły mistrzowskie wywalczyli Roksana Bartosz (Dragon Łódź) i Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa). Szablistka z Łodzi w finałowej walce pokonała Emilię Rowińską (AZS AWF Warszawa) 15:11, a brązowe medale wywalczyły Weronika Waleriańczyk (KKSz Konin) i Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec).

Finałowa walka w turnieju chłopców także zakończyła się wynikiem 15:11, Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa) okazał się w niej lepszy od Jakuba Broniszewskiego (MUKS Victor Warszawa). Brązowe medale dla Dominika Płusy (KKSz Konin) i Rafała Gałeckiego (AZS AWF Warszawa).

Nie mniej emocji dostarczyły pojedynki w turnieju drużynowym, zwłaszcza chłopców, w którym szabliści KKSz-u prowadzili już z MUKS-em Vivtor Warszawa 40:32. W ostatniej parze Jakub Broniszewski walczył z Michałem Szrederem jak w transie. Nie tylko odrobił straty, ale zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 45:43. W finale drużynowej rywalizacji dziewcząt, szablistki KKSz-u prowadziły od pierwszej walki pokonując TMS Sosnowiec 45:47.

Brązowe medale dla drużyn AZS-u AWF-u Warszawa.

- Jestem bardzo zadowolona, zarówno z medalu w drużynie, jak i indywidualnie. Bardzo długo przygotowywałam się do tego startu, jednego z najważniejszych w tym sezonie - powiedziała podwójna medalistka OOM Weronika Waleriańczyk.

- To wspaniały sukces. Pojedynek finałowy był niesamowity. Przegrywaliśmy, ale walczyliśmy do końca. Bardzo się cieszymy - skomentował zdobycie złotego medalu w drużynie Jakub Broniszewski. 

 

Składy zwycięskich drużyn: 

- KKSz KONIN I: Aischa Bachir Hadj, Alicja Papuzińska, Weronika Waleriańczyk, Natalia Wysocka

- MUKS Victor Warszawa: Jakub Broniszewski, Marcel Broniszewski, Krzysztof Rychta

Dzisiaj walczyć będą florecistki


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Biały Orlik - pierwsi łyżwiarze Historyczne Mistrzostwa Bieg Tropem Wilczym po raz 3 w Kole Aqua Track To już dziesiąty raz Fair play dla Sebastiana Glanca Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w szabli Zawodniczki z Konina powołane na Puchar Świata Juniorów i Seniorów Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików.