Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena:

Znicz OOM już płonie

Konin, Poznań 28.04.2018 09:01

Znicz OOM już płonie

Niemal punktualnie o godz. 19.00 zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018'.


Płomień zjechał na linie w asyście artystów Teatru z Głową w Chmurach, następnie przejęli go członkowie sztafety olimpijskiej, w której  z pochodnią pobiegli mistrzowie olimpijscy: Michał Jeliński (wioślarstwo), Natalia Madaj-Smolińska (wioślarstwo) oraz Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski w rzucie młotem zapalił znicz XXIV OOM w towarzystwie ubiegłorocznego mistrza OOM w gimnastyce trampolinie Kasjana Kaczmarka.

Podczas Ceremonii Otwarcia, która odbyła się w sali sportowo-widowiskowej SP nr 2 w Swarzędzu Zalasewie obecne były wszystkie elementy olimpijskiego ceremoniału: defilada województw, hymn olimpijski, flaga olimpijska, znicz i przysięga. W poczcie flagowym z flagą olimpijską szli medaliści olimpijscy: Izabela Dylewska, Marek Łbik i Władysław Stecyk oraz gimnastyczki artystyczne MKS Dąbrówki Poznań: Oliwia Tykwic, Nina Majchrzak i Michalina Rydzewska. 

Sportowa rywalizacja i walka o medale XXIV OOM w Sportach Halowych rozpocznie się już jutro, tj. w sobotę 28 kwietnia. Tego dnia, w hali poznańskiej AWF rywalizować będą gimnastycy na trampolinie. Dwa dni (sobota, niedziela) potrwają zawody w taekwondo olimpijskim (Swarzędz Zalasewo), a od soboty do poniedziałku w Szamotułach startować będą gimnastyczki artystyczne.

Beata Oryl-Stroińska

fot.Piotr i Paweł Rychter.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Biały Orlik - pierwsi łyżwiarze Historyczne Mistrzostwa Bieg Tropem Wilczym po raz 3 w Kole Aqua Track To już dziesiąty raz Fair play dla Sebastiana Glanca Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w szabli Zawodniczki z Konina powołane na Puchar Świata Juniorów i Seniorów Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików.