Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 24.05.2018 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ocena:

Znicz OOM już płonie

Konin, Poznań 28.04.2018 09:01 (27 dni temu)

Znicz OOM już płonie

Niemal punktualnie o godz. 19.00 zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018'.


Płomień zjechał na linie w asyście artystów Teatru z Głową w Chmurach, następnie przejęli go członkowie sztafety olimpijskiej, w której  z pochodnią pobiegli mistrzowie olimpijscy: Michał Jeliński (wioślarstwo), Natalia Madaj-Smolińska (wioślarstwo) oraz Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski w rzucie młotem zapalił znicz XXIV OOM w towarzystwie ubiegłorocznego mistrza OOM w gimnastyce trampolinie Kasjana Kaczmarka.

Podczas Ceremonii Otwarcia, która odbyła się w sali sportowo-widowiskowej SP nr 2 w Swarzędzu Zalasewie obecne były wszystkie elementy olimpijskiego ceremoniału: defilada województw, hymn olimpijski, flaga olimpijska, znicz i przysięga. W poczcie flagowym z flagą olimpijską szli medaliści olimpijscy: Izabela Dylewska, Marek Łbik i Władysław Stecyk oraz gimnastyczki artystyczne MKS Dąbrówki Poznań: Oliwia Tykwic, Nina Majchrzak i Michalina Rydzewska. 

Sportowa rywalizacja i walka o medale XXIV OOM w Sportach Halowych rozpocznie się już jutro, tj. w sobotę 28 kwietnia. Tego dnia, w hali poznańskiej AWF rywalizować będą gimnastycy na trampolinie. Dwa dni (sobota, niedziela) potrwają zawody w taekwondo olimpijskim (Swarzędz Zalasewo), a od soboty do poniedziałku w Szamotułach startować będą gimnastyczki artystyczne.

Beata Oryl-Stroińska

fot.Piotr i Paweł Rychter.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zapraszamy na XI Wyścig Kolarski - Nad Wartą Bracia Baranowscy z ZSTIH w czwórce najlepszych par w Polsce Kolanin srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Jak będziemy biegać o Milowego Słupa Podsumowanie sezonu ZAWODY MOTOCYKLOWE TRIAL Policyjni biegacze znowu wystartowali XX Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa - fotorelacja Turniej Macieja Pietrzaka XX Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego