REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena:

Bike Orient – rowerowy rajd na orientację

Władysławów 12.04.2018 14:22

Bike Orient – rowerowy rajd na orientację

Amatorzy rowerowych wycieczek będą mieli okazję uczestnictwa w rowerowym rajdzie na orientację Bike Orient, który odbędzie się w sobotę 28 kwietnia we Władysławowie. Startujący będą mieć do pokonania trasy w oparciu o wyznaczone punkty kontrolne. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w terenie wskazanych miejsc przy pomocy turystycznej mapy otrzymanej przed startem. Organizatorzy przygotowali trzy trasy dostosowane do kondycji uczestników: Fan 30 km, Mega 60 km i Giga 120 km. W rajdzie można startować indywidualnie lub w zespole.


Uczestnictwo w imprezie to sposobność poznania interesujących miejsc na terenie Gminy Władysławów i okolicach. Oprócz walorów rekreacyjnych i krajoznawczych będzie również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności nawigacyjnych. Rywalizacja będzie polegać na odnalezieniu jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie.

Uczestnicy będą mogli korzystać z bufetu zlokalizowanego na trasie rajdu, a na mecie będzie na nich czekał ciepły posiłek regeneracyjny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal na mecie.

Start odbędzie się z rynku we Władysławowie natomiast meta będzie zlokalizowana przy Szkole Podstawowej we Władysławowie. Uczestnicy tras Mega i Giga wyruszą w trasę o godz. 9.00, a trasy Fan o godz. 11.00. Limit czasu został wyznaczony na godz. 18.00.

Informacje i zgłoszenia dostępne są poprzez stronę www.bikeorient.pl. Dla mieszkańców Gminy Władysławów oraz dzieci i młodzieży do 16 lat udział jest bezpłatny. Dla pozostałych osób koszt uczestnictwa wynosi od 40 do 70 zł w zależności od terminu płatności.

Organizatorem imprezy jest Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient przy współpracy z Gminą Władysławów, Starostwem Powiatowym w Turku, Szkołą Podstawową we Władysławowie oraz klubem Baszta Wyszyna. Imprezę wspierają: Wydawnictwo Compass, firma Kupiec, pizzeria PizzaFabrico z Turku oraz Wigwam Russocice. Patronat medialny nad rajdem objęli: portal regionalny iTurek oraz miesięcznik Poznaj Swój Kraj.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bieżnia gotowa do użytku Śladami walk powstańczych Zapraszamy na XXXII Rajd Taczanowskiego Zawodnik Oyama Karate ze srebrem Mistrzostw Polski