Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.04.2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ocena:

Złote szable konińskich szablistek i szablistów w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców

Konin 26.03.2018 09:27

W turnieju indywidualnym kobiet bezkonkurencyjna była Sylwia Matuszak zdobywczyni złotego medalu. W finałowej ósemce walczyła również Marta Geraga.

W turnieju indywidualnym mężczyzn brązowy medal zdobył Mateusz Godlewski, a w finałowej ósemce walczyli jeszcze Kamil Goździk, Adrian Dzwoniarski i Kewin Chorchowski.

W turniejach drużynowych  kobiet pierwsze miejsce zajęły zawodniczki KKSz Konin, które w finale pokonały zawodniczki Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 45/41.

W turnieju drużynowym mężczyzn spotkały się w finale drużyny konińskiego klubu szermierczego Pierwszy zespół zwyciężył ilością trafień 45/42.

Był to najlepszy występ konińskich szermierzy w historii Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie słowa uznania za ambicje i umiejętności władania szablą.