Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 20.08.2018 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Ocena:

Wysoko, wyżej, najwyżej…

Konin 02.03.2018 11:11

Wysoko, wyżej, najwyżej…

Rekreacja po lekcjach w różnych jej formach stanowi niewątpliwie regenerację sił witalnych i duchowych.


Śmiało można zaliczyć do niej zajęcia na ścianie wspinaczkowej, ulokowanej w Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie. Cieszy się ona od wielu lat - i to bez względu na wiek - powszechnym wzięciem.

1 marca 2018 r. grupa uczniów z klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką ich polonisty - Przemysława Ciesielskiego skorzystała z jej dobrodziejstwa. Na początku piątoklasiści pod fachowym okiem instruktora Marcina Sypniewskiego oraz asekurującego Pawła, poznali podstawowy sprzęt jak i zasady bezpiecznego wspinania się po ściankach o różnym stopniu trudności. Po teorii przyszedł czas na wyczekiwane na rozgrzewkę, zabawę w berka, by później wreszcie „stawić czoła” wysokościom.

Uczniowie oraz nauczyciel – pomysłodawca wyjazdu bardzo dzielnie i z wielką determinacją wspinali się, „zdobywając tym samym ściankowe szczyty”. Niejednokrotnie doświadczyli podniesienia adrenaliny. Przy tym też udzieliła się im bardzo dobra, życzliwa atmosfera.

Humory dopisywały. Wszystko to, na pewno wpłynęło bardzo pozytywnie na nastrój uczestników, a co najważniejsze na kształtowanie sprawności fizycznej.

Przemysław Ciesielski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Husar Race Wyszyna Piknik Jeździecki Bezpiecznie na rolkach Bieg Peowiaka w Zagórowie Husar Race Wyszyna Do Śmiełowa Nocne turnieje na powidzkim Orliku XI Kryterium Kolarskie o Srebrną Szprychę XIII Biegi Uliczne Malanowska Jesień Program Fair Play w Powidzu