Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 27.05.2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena: 1
1 0

Bieżnia w Kleczewie

Kleczew 14.02.2018 09:05

Bieżnia w Kleczewie

Bieżnia lekkoatletyczna powstanie na Stadionie Miejskim w Kleczewie.


Gmina podpisała już umowę z wykonawcą, który został wyłoniony w drodze przetargu. Prace zakończą się w marcu 2019 roku.
 
Inwestycja obejmuje budowę bieżni lekkoatletycznej 400 m wraz ze skocznią wzwyż, skocznią do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnią do pchnięcia kulą. Rozbieg do skoku wzwyż będzie jednocześnie pełnił funkcję boiska do siatkówki. Jak zapowiada wykonawca budowa rozpocznie się jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.
 
Koszt przedsięwzięcia, które będzie realizowane w większości z budżetu Kleczewa to 1.856.527,40 zł. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej ("orliki lekkoatletyczne") edycja 2017 w wysokości 800.000 zł. Ponadto został złożony wniosek do Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Wielkopolskiego na dofinansowanie wkładu własnego inwestycji.
 

 
czytelniczka Data: 14.02.2018 09:17 ID:9711
Biężnia? Czyżby nowe słowo w słowniku języka polskiego?

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bracia Baranowscy z ZSTIH w czwórce najlepszych par w Polsce Jak będziemy biegać o Milowego Słupa Kolanin srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Podsumowanie sezonu ZAWODY MOTOCYKLOWE TRIAL Policyjni biegacze znowu wystartowali Rusza przebudowa bieżni na kolskim stadionie Turniej Macieja Pietrzaka XX Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa - fotorelacja XX Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego