Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

XXVI Bieg o Lampkę Górniczą.

Konin 06.12.2017 10:36

XXVI Bieg o Lampkę Górniczą.

 W najbliższą sobotę 9 grudnia odbędzie się XXVI Bieg o Lampkę Górniczą. Bieg od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta jak i biegaczy z całego kraju.


Warto przypomnieć, żeBieg o Lampkę Górniczą to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. KB Aktywni Konin reaktywował go po 20 latach, a trasa biegnie wokół pierwszej odkrywki  kopalni węgla brunatnego  w Koninie .

Impreza jest dofinansowana ze środków Miasta Konin, a patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Konina.

Punktualnie o 12.00,po krótkiej rozgrzewce zawodnicy staną na starcie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 okrążenia biegnąc ulicami Konina: Popiełuszki, Wyzwolenie, Sosnową, Harcerską
i Staromorzysławską, łącznie dystans 10 km.

Bieg o Lampkę Górniczą będzie też ostatnim biegiem w tegorocznym V Grand Prix Wielkopolski Wschodniej.Po ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom Biegu o Lampkę Górniczą, uhonorowanizostaną także najlepsi biegacze sklasyfikowani w Grand Prix.

Przypomnijmy, że w skład GP wchodziło 10 biegów : Bieg Słupa Milowego w Koninie, Bieg Wyszyńska Dziesiątka, Bieg Cienińska Szóstka, Bieg o Laur Św. Wawrzyńca w Słupcy, Bieg pod 1000 letnimi dębami w Kazimierzu Biskupim, Bieg Malanowska Jesień, Bieg im. H. Warwasa w Kleczewie, Bieg Warciański w Kole, Bieg Niepodległości w Turku i Bieg o Lampkę Górniczą w Koninie. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w co najmniej 5 powyższych biegach.

Puchary i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w kategoriach Open i wiekowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Uhonorowana zostanie także  Najlepsza drużyna GP. W tej kategorii suma punktów zdobytych przez zawodników biegających pod taką samą nazwą jest wspólnym wynikiem drużyny.  Tradycyjnie wyróżnieni zostaną także najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnikGP.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zapraszamy na XI Wyścig Kolarski - Nad Wartą RADOLIŃSKA WYPRAWA ROWEROWA Podsumowanie sezonu Szermierze z Konina biją wszystkich na głowę ZAWODY MOTOCYKLOWE TRIAL Policyjni biegacze znowu wystartowali Trzy wielkopolskie kluby na czele Cztery drużyny powalczą o finał XX Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego 8:7 dla drużyny Pisarzy