fb.com/konin24.info Piątek 26.04.2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Olimpia Koło – Sparta Sklejka Orzechowo 4:0

Koło 23.10.2017 08:56

Kibice czekali, że zobaczą przynajmniej jedną bramkę, aż do 84 minuty. Trud oczekiwania opłacił się z nawiązką, bowiem zobaczyli nie tylko jednego gola, a cztery. Do przerwy gra była w miarę wyrównana, ale obyło się bez goli.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Sunął atak za atakiem. Było bombardowanie świątyni Michała Przybysza, a golkiper uganiał się jak w ukropie chcąc zachować czyste konto niestety, nie udało się.

W przeciągu 6 minut Kolanie strzelili 4 gole i z takim wynikiem zawodnicy zeszli do szatni. Olimpijczycy po ostatnim  gwizdku sędziego na płycie stadionu odtańczyli taniec radości. Worek z bramkami otworzył Dawid Wiśniewski w 84. minucie po asyście Piotra Rutkowskiego. Po dwóch minutach Adrian Szczesiak podwyższył na 2:0. Dwie następne bramki zdobył najlepszy strzelec Olimpii Mateusz Czajka. Tak więc Kolanie pokonali przedostatnią drużynę w tabeli, a sami usadowili się na zaszczytnym fotelu wicelidera tabeli. - Przegraliśmy z czołową drużyną grupy, co nam ujmy nie przynosi. Ponadto wystąpiliśmy w rezerwowym składzie. – mówił trener Sklejki Janusz Hofman. Piotr Krzyżanowski, trener Olimpii powiedział: - Sklejka to dobra drużyna. Dużo nie brakowało a wywieźliby z Koła remis. Moja drużyna gra w każdym meczu lepiej. Dobrą formą dysponuje nasz najlepszy strzelec Mateusz Czajka.”

Skład Olimpii: Łukasz Szymański, Konrad Cieślak, Wiktor Małecki, Piotr Rutkowski, Mateusz Czajka, Kamil Jaroszewski, Paweł Powietrzyński, Mariusz Nieznalski, Jakub Brudnicki, Dawid Wiśniewski, Michał Rutkowski.

Skład Sklejki: Przybysz Michał, Kozłowski Wiktor, Królak Adam, Pawlak Michał, Kogot Adrian, Witczak Kornel, Jakubczak Marcin, Szewczyk Łukasz, Miśkiewicz Maricn, Guzek Jakub, Przybył Daniel.

Jako ciekawostkę należy przytoczyć fakt, że kierownikiem drużyny była Pani Katarzyna Ratajczak, co się rzadko zdarza na naszym boiskach.