Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.06.2018 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Turniej piłkarski Olimpiad Specjalnych na Litwie

Konin 09.10.2017 14:23

Turniej piłkarski Olimpiad Specjalnych na Litwie

Piłkarska reprezentacja Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin uczestniczyła w międzynarodowym turnieju piłki nożnej 7-osobowej Special Olympics Football Tournament „FRIENDSHIP CUP”, który odbył się w Kownie.


Sportowcy z Klubów Olimpiad Specjalnych, działających w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Św. Mikołaja w Kole, zmierzyli się z drużynami z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Estonii. Była to dla nich niezwykła przygoda. Po raz pierwszy wystąpili w turnieju międzynarodowym, spotkali się z kolegami z innych krajów, sprawdzili swoje lingwistyczne umiejętności, zasmakowali litewskich specjałów, doświadczyli gościnności i serdeczności gospodarzy.

Turniej rozpoczął się symbolicznym biegiem z pochodnią „Torch Run”, w którym uczestniczyli zawodnicy i trenerzy oraz litewscy policjanci i wolontariusze. Bieg rozpoczął się pod Pomnikiem Wolności. Trasa prowadziła przez malownicze aleje i uliczki Kowna, a zakończyła się na boisku piłkarskim przy Centrum Szkolenia Zawodowego i Rehabilitacji, gdzie rozegrano zawody.

Zapalenie ognia, wniesienie flagi Olimpiad Specjalnych i wspólny krąg przyjaźni poprzedziły turniejowe rozgrywki. Zgodnie z nazwą imprezy mecze przebiegały w przyjacielskiej atmosferze i w olimpijskim duchu - w myśl motta „pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Nasza drużyna w końcowej klasyfikacji zajęła piąte miejsce. Obok rywalizacji drużynowej sportowcy mogli zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie w Indywidualnym Konkursie Sprawności. W konkurencji celności strzału na bramkę zdobyli tytuł mistrza i wicemistrza turnieju. Pokazali się jako zgrany zespół, wspierający się w trudnych chwilach i zawsze grający fair play.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Bracia Szymon i Hubert Baranowscy z ZSTiH najlepsi w Wielkopolsce Daria Walczykiewicz Wicemistrzynią Europy Grene Cup Spotkanie z mistrzem świata MACIEJEM GRALAKIEM IV GMINNE ZAWODY W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI KONNYMI Młodzicy Konińskiego Klubu Szermierczego Drużynowymi Mistrzami Polski Pogoda dopisała kajakarzom Zapraszamy na mistrzostwa modeli pływających Grene Cup po raz trzynasty Jubileuszowe Międzynarodowe Seminarium Sztuk i Sportów Walki