Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.07.2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena: -1
0 1

II Bieg Legionisty

Konin 02.09.2017 08:43

II Bieg Legionisty

Już drugi raz pasjonaci biegów będą mogli zmierzyć się w Biegu Legionisty, który organizuje Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego i Jednostka Strzelecka 4150 Konin w dniu 23 września 2017r.


Idea przeprowadzenia biegu narodziła się dwa lata temu, kiedy powstał pomysł zorganizowania na terenie ZS CKU w Koninie obozu militarno-dyscyplinarnego dla członków ZS STRZELEC. Szkoła słynie z dużej ilości uczniów klas mundurowych (ok. 210 uczniów) a działalność Strzelca dodatkowo wpływa na atrakcyjność oferty edukacyjnej. I Bieg Legionisty spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, gdyż połączył sprawdzian fizyczny z wiedzą historyczną o Legionach Polskich i Józefie Piłsudskim. Odpowiedzią jest druga edycja.

Start imprezy zaplanowany jest na godz. 11.00 z Bulwaru Nadwarciańskiego przy ZSCKU. Zawodnicy pobiegną obowiązkowo w obuwiu taktycznym oraz pełnym umundurowaniu, z umieszczonym numerem startowym na lewem udzie. Bieg rozegrany zostanie na dystansie 5km a trasa poprowadzona będzie wzdłuż dorzecza rzeki Warty i na poligonie „Paintball Arena Konin” przez długość wyspy Pociejewo. Cechą charakterystyczną Biegu Legionisty jest wymagający tor przeszkód rozstawiony na odcinku 1 km z efektami pirotechnicznymi. Będą również stoiska współorganizatorów oraz krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów z „Batorego”.

Zapraszamy do udziału mieszkańców Konina i okolic, którzy chcą przeżyć niebanalną przygodę i sprawdzić się fizycznie – czekamy na Was 23 września na starcie!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Regaty GPJK w Ślesinie Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Rychwale Warta ożywa - Kolejny spływ kajakowy w Brudzewie Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy Mistrzostwa Debiutantów Playarena Kolejna akcja lojalnościowa 'Biedronki' zaangażowała miliony klientów Rychwał - Dąbroszyn: Wakacyjny Rajd Rowerowy Wielki sukces konińskiej szermierki Przyłącz się do rywalizacji o Puchar Wielkopolski Nordic Walking