Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.03.2018 r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Ocena:

Letnie obozy sportowe 2017 Stare Miasto

Stare Miasto 02.08.2017 17:02

Letnie obozy sportowe 2017 Stare Miasto

Jako pierwsi wyjechali siatkarze z KS Team Stare Miasto. Pierwszy obóz sportowy, był jednocześnie zwieńczeniem pierwszego sezonu treningowo-rozgrywkowego, naszych młodych siatkarzy. 15 osobowa grupa młodzieży z terenu gminy Stare Miasto, w dniach 24-30 czerwca, obozowała w Jarosławcu k. Ustki. Młodzież ćwiczyła pod okiem trenera Piotra Wesołowskiego, doskonaląc technikę, zapoznawała się z taktyką, ucząc się dokładnego przyjęcia, precyzyjnego rozegrania i skutecznego ataku. Celem było SZYBOWANIE nad siatką, ASY serwisowe, PRZYJĘCIA piłek - nie do odebrania,co składa się na wygraną drużyny. Obóz siatkarski dla dziecistanowił połączenie elementów aktywnego wypoczynku oraz rywalizacji sportowej.Po treningach dzieci regenerowały swoje siły na basenie orazna wycieczkach.


Kolejnystaromiejski kontyngent, stanowiła 15-osobowa grupa gimnazjalistów z oddziału sportowego w Starym Mieście oraz 35-osobowa grupa karateków z UKS Powa Stare Miasto, nad którą opiekę sprawowali szihan Jarosław Wadelski (6 dan), sensei Artur Marcinkowski (2 dan) oraz p. Anna Horzewska. W dniach 12-26 lipcaw Letniej Bazie Obozowej Hufca ZHP Koninw Pobierowie, odbył się obóz sportowy połączony ze zdobywaniem kolejnych szlifów karate. Głównym celem była popularyzacja karate wśród dzieci i młodzieży, rozwój ich sprawności fizycznej.Poprzez wymagające treningi, kształtowana jest wytrwałość, pokora, rozwaga i wiele innych cech które są bezcenne w codziennym życiu. Ponadto obóz obejmował liczne wycieczki i zabawy. Klub prowadzi szkolenia w oparciu o ośrodki treningowena Sali sportowej w Starym Mieście oraz w Kazimierzu Biskupim.

Ostatnim klubem z terenu gminy, który wybrał się z wychowankami na obóz sportowy był Klub Sportowy Warta Rumin. W dniach 22-29 lipca w Głuchołazach, ponad 50 osobowa grupa młodych piłkarzy, pod opieką trenerską Jerzego Banaszaka, Pawła Wiśniewskiego, Dawida Płocharskiego i Damiana Markiewicza, oprócz dużej ilości dobrych rad, miała zapewnione codzienne treningi, mecze, konkursy i wycieczki. Piłka nożna to gra zespołowa. Przyłożono dużą wagę do stworzenia zgranej i dobrze współpracującej drużyny. Przeprowadzone specjalne zabawy integracyjne pomogły lepiej się poznać i stworzyć drużynę marzeń.

Obozy sportowe organizowane przez kluby z terenu gminy Stare Miasto, stały się już tradycyjną formą wypoczynku oraz urozmaiceniem metod treningowych. Zachęcamy rodziców, opiekunów do zapoznania się z ofertą SPORTOWA JESIEŃ 2017, która będzie dostępna na początku września. Oferta będzie zawierać dostępne zajęcia na terenie gminy Stare Miasto, m.in. karate, jujitsu, piłka siatkowa, piłka nożna, jazda konna, aerobik. Wymiar praktyczny zajęć, możliwość rozmowy z trenerami, zawodnikami będzie możliwy na Dniu Sportu, który odbędzie się 24 września w Modle Królewskiej „Olimpijski bieg i marsz po zdrowie: od przedszkolaka do seniora”.

Bartłomiej Michalak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Policyjni biegacze rozpoczęli sezon Dwa rekordy zawodników Zagłębie-Relax Koninianie na ringu ORZEŁ OSIECZA NA MISTRZOSTWACH POLSKI W WARSZAWIE Drużynowy Turniej Judo w ZS CKU NICOLAUS mistrzem sezonu! Czarnków zdobyty! Orzeł w Finale Wielkopolski! Tuliszkowscy uczniowie na mistrzostwach wielkopolski III Gala Witkowskiej Ligi Halowej w Piłce Nożnej Wyniki biegu o Puchar Dyrektora firmy Geberit