REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena:

Kamczyk i Grzywińska zawodniczkami Medyka

Konin 22.01.2014 10:18

Kamczyk i Grzywińska zawodniczkami Medyka

To już pewne - złote medalistki piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17 - Ewelina Kamczyk (na zdj. po lewej) i Gabriela Grzywińska (na zdj. po prawej) zostały oficjalnie zawodniczkami Medyka Polomarket Konin.  

Byłe już piłkarki Unii Racibórz porozumiały się z klubem z naszego miasta. Reprezentujące dotychczas barwy mistrza Polski młode zawodniczki zjawiły się w Koninie na początku stycznia. Wtedy też podjęły naukę w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych. 

Decyzja dziewcząt o przejściu do Medyka to m.in. efekt kłopotów finansowych Unii, z której wspierania wycofał się strategiczny sponsor. Kamczyk i Grzywińska już przed tygodniem otwarcie mówiły jakie są ich piłkarskie plany na najbliższe miesiące.

Plik audio przeniesiony do archiwum

Medyk Polomarket Konin ma w tym sezonie olbrzymie szanse na wywalczenie historycznego - pierwszego tytułu mistrza Polski i awansu do piłkarskiej ligi mistrzyń. Nad kadrowo osłabioną Unią koninianki mają po jesieni 5 punktów przewagi, z kolei trzeci w tabeli Górnik Łęczna podopieczne Romana Jaszczaka wyprzedzają o dziesięć oczek.

W pierwszej rundzie rywalizacji nasze panie zanotowały komplet dziewięciu wygranych. Strzeliły 52 bramki, a straciły zaledwie pięć goli. 

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Biały Orlik - pierwsi łyżwiarze Historyczne Mistrzostwa Bieg Tropem Wilczym po raz 3 w Kole Aqua Track To już dziesiąty raz Fair play dla Sebastiana Glanca Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w szabli Zawodniczki z Konina powołane na Puchar Świata Juniorów i Seniorów Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików.