Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Zaproszenie na wernisaż KobieTY - KreDKi

18.03.2024 16:07

Zaproszenie na wernisaż KobieTY - KreDKi

Plastycy z Atelier KreDKa serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "KobieTY", który odbędzie się 28 marca w Konińskim Domu Kultury. Podczas tej wyjątkowej ekspozycji zostanie zaprezentowanych 50 prac młodych twórców z KDK.


 

Wernisaż rozpocznie się na dużym ekranie Kina Centrum o godzinie 16:00. Już od 15:30 będziecie mieli okazję podziwiać prace w Strefie K.

Na wystawie będzie można podziwiać dzieła, które powstały w bieżącym roku artystycznym. Łącznie obejrzymy 50 prac stworzonych przez 42 młodych artystów. "Spojrzenie na kobietę i jej piękno oczami dzieci i nastolatków (w wieku 10-18 lat) zawsze niesie ze sobą wiele tajemnic. Młodzi ludzie mają zupełnie odmienne spojrzenie na świat i ludzi. To niezwykle intrygujące i ujmujące jednocześnie" - mówi Katarzyna Mijakowska, instruktorka KreDKi.

Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach: pastel, ołówek, akwarele, akryle, a także techniki mieszane z użyciem złotej folii i płatków. Jak informuje Katarzyna Mijakowska, w Konińskim Domu Kultury wystawa będzie zaprezentowana w dwóch formach. Prace w postaci wydruków będą eksponowane zarówno w Strefie K, jak i na ekranie Kina Centrum, gdzie razem z pracą będzie pokazany również jej twórca.

Wystawa "KobieTY" będzie miała także swoją odsłonę w CH Ferio Konin. O szczegółach dotyczących otwarcia wystawy poinformujemy wkrótce.

To również okazja do zaprezentowania prac Dominiki Bączkiewicz i Matyldy Hołowińskiej, które zostały wyróżnione podczas ostatniego przeglądu "Złotą Sztalugę", zorganizowanego przez CKiS w Koninie. "Odbiór dzieł w dużym rozmiarze dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno dla artysty, jak i widzów. Z innej perspektywy można wtedy dostrzec wiele nowych i zaskakujących detali" - dodaje Katarzyna Mijakowska.

Warto również wspomnieć, że inspiracją do grafiki plakatu wystawy Atelier KreDKa "KobieTY" jest praca Laury Olejniczak.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)