Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena: 2
2 0

Koncert Muzyki Klasycznej z Trio Animato w Kościele św. Wojciecha: Część Projektu Trzeźwienie przez Kulturę

17.03.2024 17:05

Koncert Muzyki Klasycznej z Trio Animato w Kościele św. Wojciecha: Część Projektu Trzeźwienie przez Kulturę

Zapraszamy do kościoła św. Wojciecha na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się w ramach projektu "Trzeźwienie przez Kulturę". Tym razem, zespół harmonijek ustnych "Trio Animato" wystąpi już za tydzień, 24 marca o godzinie 19:00, wcześniej niż zwykle. Wstęp na koncert jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.


"Trio Animato" to unikalny zespół o bogatym dorobku artystycznym, regularnie występujący na polskich i europejskich festiwalach muzycznych. Składający się z Mareka Jaroszyńskiego (harmonijka chromatyczna), Piotra Bielińskiego (harmonijka akordowa) oraz Piotra Włodarczyka (harmonijka basowa), zespół jest stałym elementem sceny muzycznej od 1992 roku. Oprócz licznych nagród zdobytych na festiwalach w Polsce, "Animato" również osiągnęło sukcesy na arenie międzynarodowej, m.in. na World Harmonica Festival w Trossingen w Niemczech.

Trio Animato, założone w 1978 roku przez Jerzego Grzesiukiewicza, jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie. Grupa zaprezentowała swoje umiejętności na renomowanych salach koncertowych i filharmoniach zarówno w Polsce, jak i za granicą, prezentując oryginalne opracowania popularnych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Koncert "Trio Animato" w kościele św. Wojciecha będzie stanowił wyjątkową okazję do usłyszenia unikalnego repertuaru w wykonaniu uzdolnionych muzyków. Podczas trwania Wielkiego Postu, zespół przygotował specjalne utwory kompozytorów muzyki klasycznej, w tym materiał z ich najnowszych płyt: "Animato in classic" i "Niedzielni Milionerzy".

Projekt "Trzeźwienie przez Kulturę" finansowany jest ze środków Miasta Konin oraz parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Nie możecie przegapić tego wyjątkowego koncertu, który obiecuje dostarczyć niezapomnianych emocji i przeżyć muzycznych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)