Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena: 1
1 0

Spotkanie z legendą jazz-rocka: Koncert zespołu Laboratorium

06.03.2024 20:03

Spotkanie z legendą jazz-rocka: Koncert zespołu Laboratorium

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na niezwykłe spotkanie z muzyką legendy jazz-rocka – zespołu Laboratorium. Koncert pt. "Starość musi się wyszumieć" odbędzie się 16 marca o godz. 19. Bilety w cenie 70 zł można nabyć w kasie MDK.


Laboratorium to legenda gatunku jazz-rocka. W Koninie zespół wystąpi w składzie: Janusz Grzywacz - instrumenty klawiszowe, Marek Stryszowski - saksofony sopranowy i altowy, Krzysztof Ścierański - gitara basowa, Marek Raduli – gitara i Marcin Ścierański – perkusja.

Grupa Laboratorium powstała w 1970 roku i szybko zyskała uznanie na polskiej i europejskiej scenie muzycznej. Zespół zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym na festiwalach takich jak Jazz nad Odrą czy Jazz Jamboree. Ich muzyka spotkała się z uznaniem również poza granicami Polski, co potwierdził m.in. znany dziennikarz i propagator muzyki jazzowej Willis Conover z Głosu Ameryki.

Po pewnym okresie przerwy, zespół powrócił do działalności, a wydanie box-u płytowego "LABORATORIUM Antology 1971 – 1988 Nagrania wszystkie, no… prawie wszystkie" stało się impulsem do wznowienia koncertów.

Laboratorium to zespół, który niezmiennie budzi zainteresowanie i podziw fanów muzyki jazzowej, a jego kult istnieje niezależnie od zmieniających się trendów i kierunków muzycznych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)