Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 06.12.2023 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Ocena:

Kolejny spektakl MDK

26.09.2023 16:14

Kolejny spektakl MDK

Raporty ze snów Raczaka

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na niezwykły spektakl ,,Podróże przez sny i powroty” w wykonaniu Trzeciego Teatru Lecha Raczaka i Trio Targanescu. 6 października, godz. 19.


Autorem tekstu jest nieżyjący już Lech Raczak, polski reżyser teatralny, teatrolog, dramatopisarz i nauczyciel akademicki. Współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia i jego kierownik artystyczny. Dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Malta Festival Poznań. Narracje prowadzi Wojciech Siedlecki i Waldemar Ratuszniak. Równorzędnym partnerem projektu  jest Trio Targanescu, którego muzyka znakomicie ilustruje kolejne senne podróże Raczaka. ,,Bo, jak ktoś powiedział, tylko przez sen Pan Bóg może wyznać, że nie udał mu się realny świat." – powiedział kiedyś  Lech Raczak

I na tym podłożu spotkała się muzyczna poezja Trio Targanescu  i niezwykłe, pozornie tylko prozatorskie relacje, niemal raporty ze snów  Lecha Raczaka. Powstał spektakl nieokreślony, bo nie jest to koncert przerywany  gadaniem, jak przewrotnie sugeruje Raczak. Muzyka jest nie tylko tłem do sennych  opowieści, ale staje się niepokojącym, zapadającym w pamięć hołdem dla pamięci, poezji, rozstań ostatecznych. I niezwykłego talentu Lecha Raczaka. Po tym spektaklu nikt nie wychodzi obojętny, wielu ukradkiem ociera łzy.

 

Spektakl otrzymał I nagrodę podczas Letniej Sceny 2017 XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych w Łodzi.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie MDK.

 

Tekst, scenariusz, reżyseria: Lech Raczak

Muzyka: TrioTarganescu - Arnold Dąbrowski, Katarzyna Klebba, Paweł Paluch

Scenografia i światło: Krzysztof Urban

Narrator: Wojciech Siedlecki i  Waldemar Ratuszniak

Rysunek na plakacie: Małgorzata Walas-Antoniello

I nagroda podczas Letniej Sceny 2017 XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych w Łodzi


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)