Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 26.09.2023 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

500 flag na Dzień Flagi RP

Konin 29.04.2023 00:18

500 flag na Dzień Flagi RP

500 biało-czerwonych flag z okazji Dnia Flagi RP przekaże mieszkańcom prezydent Konina.


 Zapraszam wszystkich chętnych 2 maja, na godzinę 9:00, na Targowisko Miejskie przy ulicy 11 Listopada. Tam będziemy rozdawać flagi – zapowiada prezydent Piotr Korytkowski.

To nie pierwsza taka inicjatywa w Koninie. W minionym roku rozdano również pół tysiąca flag. Zainteresowanie było ogromne.

Osoby, które dostały od nas flagi obiecały, że od razu zawisną one na balkonach, na domach i przed posesjami. To bardzo ważne, by manifestować swój patriotyzm, przywiązanie do barw narodowych i poczuć, że jesteśmy jednym narodem – tłumaczył wtedy prezydent Piotr Korytkowski.

Flagi mają drzewce, więc w przeddzień Święta Narodowego Trzeciego Maja będzie można je od razu wywiesić w widocznym miejscu.

Jak podkreśla Rzeczniczka Prasowa Prezydenta z Biura Prezydenta Miasta przy Urzędzie Miejskim w Koninie Aneta Wanjas, Dzień Flagi RP został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. Święto ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz o symbolach narodowych. Eksponując publicznie flagę, należy pamiętać o pewnych zasadach, na przykład o tym, że flaga musi być czysta i mieć czytelne barwy, nie  można też na niej umieszczać  żadnych napisów i rysunków.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)