Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 27.05.2024 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

'Miejcie nadzieję'. Piosenki na lepszy czas

Konin 24.04.2023 23:15

'Miejcie nadzieję'. Piosenki na lepszy czas

W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, o godzinie 19:00 organizatorzy morzysławskiego projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na koncert pod tytułem „Miejcie nadzieję– Piosenki na lepszy czas - w wykonaniu znanego pieśniarza Piotra Kajetana Matczuka. Koncert w auli pod plebanią! Wstęp wolny!Na koncert złożą się piosenki doskonale znane fanom poezji śpiewanej oraz autorskie utwory cenionego w Polsce muzyka, Piotra Kajetana Matczuka. Nie zabraknie piosenek z polskich filmów, klasyki polskiej piosenki literackiej. Z pewnością ten koncert spodoba się wszystkim, którzy cenią dobry, mądry i refleksyjny tekst, przy akompaniamencie gitary.

W tym koncercie powrócimy między innymi do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych jak na przykład „Prawo i pięść”, „Czarne chmury”, „Jan Serce”, i „Noce i dnie”, „Stawka większa niż życie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, a nawet do piosenek z sienkiewiczowskiej trylogii w reżyserii Jerzego Hoffmana. Nie zabraknie pieśni wesołych, które zaśpiewamy wspólnie. Będą także niespodzianki oraz anegdoty, które przeniosą publiczność w świat polskiego filmu. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru – będzie to wieczór pełen emocji i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu.

Piotr Kajetan Matczuk to pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, między innymi w USA, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbiahalle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę „Dopokąd” dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta „Rok wojny” z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem „Charlie Checkpoint”, a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Matczuk to również ceniony producent i realizator audiobooków. Wraz z zespołem PIRAMIDY jest popularyzatorem poezji Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida, wykonując utwory wieszczów do swoich autorskich kompozycji! Zdaniem wdowy po artyście, jest jednym z najlepszych interpretatorów piosenek Bułata Okudżawy!

Projekt „Trzeźwienie przez kulturę” finansowany jest z budżetu miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Anna Wysocka


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)