Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 05.02.2023 r. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana

Ocena:

Gitara i śpiew, czyli recital bardów z Lublina

Konin 23.01.2023 20:22 (12 dni temu)

Gitara i śpiew, czyli recital bardów z Lublina

Organizatorzy comiesięcznego projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, który od lat realizowany jest w parafii św. Wojciecha, zapraszają w najbliższą niedzielę, 29 stycznia o godzinie 19:00 na recital pod tytułem: „Czując. Rozmowy o emocjach.” W morzysławskiej auli pod plebanią wystąpi znakomity duet: Jola Sip – śpiew i Michał Lewartowicz – gitara akustyczna!

Duet tworzą znani artyści sceny muzycznej w Lublinie Jolanta Sip - charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współzałożycielka Lubelskiej Federacji Bardów i Michał Lewartowicz gitarzysta, kompozytor, pedagog, twórca autorskich, jazzowych projektów muzycznych! Bardzo bogaty repertuar duetu to efekt wielu lat obecności artystów w świecie muzycznym. Cechuje ich wyjątkowa staranność w doborze piosenek i w wykonywaniu ich podczas koncertów. W prezentowanych utworach słuchacze odnajdą inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi (jazz, soul, blues, ballada, muzyka latynoska, bossa nova). Finezja instrumentalisty, a do tego piękny, elektryzujący głos wokalistki - to wizytówka duetu.

Zawsze chcemy dawać innym to, co najlepsze w muzyce, piosence” - to reguła artystów, którzy przygotowali na spotkanie ze słuchaczami perełki pieśni śpiewanych przez Jolę Sip z powodzeniem od wielu lat. W klimatycznym, gitarowym anturażu wirtuozerskiej gry Michała Lewartowicza - wybrzmią wszystkie delikatności i niuanse utworów, a także piękna i szlachetna barwa wokalistki, nazywanej „cesarzową nastrojów”. Duet zaskoczy też dynamiką i siłą przekazu, gdyż potrafi trzymać Publiczność w napięciu i balansować aż do ostatniego dźwięku. Miłośnicy gry Michała Lewartowicza na pewno nie będą zawiedzeni - koncert zawiera bogate, jazzowe części instrumentalne.

Będzie można usłyszeć pieśni o które upomina się sama Publiczność na koncertach, a ich autorami są: Jan Lechoń, Jacques Brell, Leonard Cohen, Czesław Niemen, Bułat Okudżawa, Hanna Lewandowska i Piotr Selim Agata Budzyńska, ks. Jan Twardowski, Jan Kondrak, Marek Andrzejewski, jak również Jola Sip i Michał Lewartowicz. Program zawiera bogate, jazzowe części instrumentalne, a także pomiędzy utworami cytaty Pisma Świętego, prozy Edwarda Stachury i książki Agnieszki Jucewicz „Czując. Rozmowy o emocjach.” A ponieważ kończy się czas śpiewania kolęd, artyści do programu dołączyli dwie, ich zdaniem, najpiękniejsze…

Recital w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” jest finansowany ze środków Miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK!

W imieniu swoim oraz pozostałych organizatorów Anna Wysocka zaprasza do auli pod plebanią! Wstęp wolny!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)