Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 05.02.2023 r. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana

Ocena:

FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA - INICJATYWA ODDOLNA RENATY RUDOWICZ realizowana w ramach zadania BLISKOteka MBP w Koninie w ramach projektu BLISKO

Konin 17.01.2023 23:24 (18 dni temu)

FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA - INICJATYWA ODDOLNA RENATY RUDOWICZ realizowana w ramach zadania BLISKOteka MBP w Koninie w ramach projektu BLISKO

FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA to inicjatywa mająca na celu popularyzację sztuki fotografii i czytelnictwa wśród społeczności lokalnej, aktywizująca amatorów fotografii wśród młodzieży i dorosłych - w wieku od 14 roku życia, chcących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. To cykl spotkań edukacyjnych, również o charakterze warsztatowym, przybliżających i rozwijających podstawową wiedzę z zakresu robienia poprawnych zdjęć oraz sztuki fotografii, uwrażliwiających na piękno fotografii.

W FOTOGRAFICZNYCH ZBLIŻENIACH będzie również czas na artystyczne ukazanie emocji związanych z książkami i czytaniem. Będzie profesjonalna sesja zdjęciowa i wystawa fotografii.

FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA to także projekt ukazujący współczesną formę wypowiedzi jaką jest fotografia, obecną w różnych dziedzinach życia i różnych grupach społecznych, utrwalającą i zatrzymującą w kadrze obrazy, a także różnorodne wydarzenia życia codziennego.

Planowane działania:

• 4 x spotkanie edukacyjne z fotografami około 2,5 godziny – przekaz wiedzy z zakresu wykonywania poprawnie zdjęć wg sztuki fotografowania i używanego sprzętu przez profesjonalistów jak i amatorów;

• spotkanie z pasjonatami fotografowania – wymiana doświadczenia, pokaz sprzętu i rozmowa /2 godziny/;

• 2 x  zajęcia warsztatowe:
1) warsztat w formie udział w spotkaniu ukazującym pracę reportersko - dokumentalną fotografa i wykonanie wg wskazówek zdjęć z wydarzenia popularyzującego czytanie i spotkanie z książką/ 4 godziny/,  
2) warsztaty z kreatywnej fotografii – zdjęcia z modelem w formie artystycznej na potrzeby realizacji tematu wystawowego /4 godziny/ w tle z książką;

• przygotowanie wystawy fotograficznej i realizacja wystawa fotograficznej uczestników inicjatywy,  podsumowująca pozyskaną wiedzą i umiejętności warsztatowe  podczas całego projektu, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji tematu popularyzującego czytelnictwo – spotkanie z książką.

Do współprowadzenia programu Renata Rudowicz zaprosiła konińskich fotografów i pasjonatów tej dziedziny sztuki: Annę Małkowicz, Olgę Marcinkowską, Patryka Koszelę i Błażeja Rudowicza


Uczestnictwo jest bezpłatne.

ZAPISY TELEFONICZNE LUB BEZPOŚREDNIE przyjmowane są w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie – OD 18 STYCZNIA DO 15 LUTEGO; TEL. 63 242 85 37; ulica Dworcowa 13, 62-510 Konin.

Liczba miejsc ograniczona! Obowiązuje kolejność zapisów.

24 LUTEGO, GODZINA 17:00, MBP w Koninie pierwsze spotkanie! 
Koniecznie przynieście swoje aparaty i dobry humor!


Realizacja inicjatywy zaplanowana jest od stycznia do końca lipca 2023 roku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

W ramach projektu BLISKO MBP w Koninie realizuje w latach 2022-2023 zadanie BLISKOteka.

Renata Rudowicz jest animatorką kultury i pasjonatką fotografowania. Związana jest z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Konińskim Klubem Fotograficznym Fajnych Fotografów. Jest organizatorką wielu interdyscyplinarnych imprez kulturalnych, wystaw młodych talentów, warsztatów oraz konkursów o charakterze ludowym.

Organizatorka przede wszystkim, licznych wystawy fotograficznych artystów z Polski jak i klubowiczów KKF FF w CKiS oraz w przestrzeni miasta Konina i okolicznych gmin – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom Konina i powiatu konińskiego. Tworzy ciekawe oferty warsztatowe, także plenerowe, zapraszając do ich prowadzenia sławy polskiej fotografii. Fotografka, pasjonatka – organizatorka comiesięcznych klubowych spotkań KKF FF i pomysłodawczyni oraz koordynatorka we wschodniej Wielkopolsce, Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ.

Plakat 01.  Plakat promujący inicjatywę oddolną Renaty Rudowicz pod tytułem „Fotograficzne zbliżenia” realizowana w ramach BLISKOteka.

FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)