Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena: 1
1 0

Kolędowanie Gospel czyli wspólne śpiewanie Pieśni o Narodzeniu

Konin 07.12.2022 21:26

Kolędowanie Gospel czyli wspólne śpiewanie Pieśni o Narodzeniu

Dwa niesamowite chóry: Gospel Rain i Konin Gospel Choir oraz Beata Bednarz, wokalistka i kompozytorka, zaśpiewają w Koninie najpiękniejsze polskie kolędy. Na wydarzenie Koniński Dom Kultury zaprasza 6 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00 do Konińskiego Domu Kultury. Na wspólne kolędowanie zaprasza Prezydent Miasta Konina i Koniński Dom Kultury.- Tradycją święta Trzech Króli (6 stycznia) jest wspólne kolędowanie. Chcielibyśmy tego dnia, aby mieszkańcy Konina, nie tylko wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu znakomitych artystów, ale także włączyli się w ich wspólnie śpiewania – mówią organizatorzy.

Bilety na koncert można kupić w kasie Konińskiego Domu Kultury oraz online.

Bilet na koncert może być także cudownym prezentem pod choinkę. Koniński Dom Kultury zachęca do kupna "kulturalnego prezentu". Szczegóły w kasie KDK.

Beata Bednarz to wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością.

Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.

Konin Gospel Choir to grupa pasjonatów, którą łączy miłość do muzyki gospel. Tej jesieni rozpoczęli swój dwudziesty sezon artystyczny. Wpisali się w krajobraz kulturalny miasta wnosząc do niego wiele radosnych barw i niespotykaną dotąd energię i żywiołowość. Przez dwie dekady swojej działalności koncertowali ze znakomitymi rodzimymi artystami, między innymi Grażyną Łobaszewską, Kayah, Natalią Kukulską, Beatą Bednarz, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim oraz wykonawcami nurtu gospel z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Mają na swoim koncie 2 wydawnictwa fonograficzne (2006- Kolędy GOSPEL oraz 2017 – wydane w USA oratorium „God Created” autorstwa zaprzyjaźnionego amerykańskiego kompozytora Norrisa Garnera), setki koncertów, udział w licznych warsztatach i festiwalach, 2 duże wydarzenia telewizyjne w stacji Polsat, a ponad wszystko piękną historię zapisaną w sercach ludzi tworzących chór i ich sympatyków.

Dyrygentem chóru jest Beata Stanisławska- Zielak.

Chórowi towarzyszy zespół znakomitych muzyków Holy Noiz, który tworzą: Wojciech Gąsior -basista -lider, Dorota Zaziąbło -instrumenty klawiszowe, Łukasz Zając -perkusja, Mateusz Głuszak – gitary oraz Paweł Zielak -saksofon, EWI.

Kolędowanie Gospel
Koniński Dom Kultury
6 stycznia, godzina 18:00
Bilety w cenie 30 złotych do kupienia w kasie KDK lub przez zakładkę KUP BILET

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)