Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 05.02.2023 r. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana

Ocena:

Happening z okazji Święta Niepodległości. #PL – z myślą o naszej Ojczyźnie

Golina 14.11.2022 21:25

Happening z okazji Święta Niepodległości. #PL – z myślą o naszej Ojczyźnie

Coroczne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości przypominają nam o odzyskaniu przez Polskę upragnionej wolności. Po 123 latach niewoli i zmagań z uciemiężeniem ze strony Rosji, Prus oraz Austrii nasze państwo stało się na nowo suwerennym.

Jak w nadesłanej do naszej redakcji drogą poczty elektronicznej wiadomości zaznaczył Przemysław Ciesielski, z myślą o naszej Ojczyźnie grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięła udział w okolicznościowym happeningu, który odbył się w przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

10 listopada 2022 roku dziedziniec między budynkami „A” i „B” stał się miejscem niemałego, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, zamieszania. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli  Arlety Skibińskiej i Przemysława Ciesielskiego (pomysłodawcy akcji), wspólnie z dyrektor Ewą Kutnik, wicedyrektorami Justyną Sieczkowską i Janem Kasprzakiem, stworzyli przy zachowaniu odniesień do barw narodowych symboliczny skrót # PL.

Tak przygotowane przedsięwzięcie zostało utrwalone na lata przy użyciu drona przez Kamila Strajcha poprzez profesjonalnie wykonane fotografie i nagrany filmik (dostępne na stronie i fanpage’u szkoły).

Cieszy fakt, ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię, stanowił treściwą w swoim przesłaniu małą lekcją patriotyzmu, wyrażającą szacunek i pamięć wobec naszych przodków oraz umiłowanej Ojczyzny. Na dodatek ujętą w atrakcyjną formę i wymowny przekaz.

Fotografia: Kamil Strajch

Z myślą o naszej Ojczyźnie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)