Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 09.12.2022 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Ocena:

Konkurs na realizację inicjatyw oddolnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie

Konin 04.10.2022 20:41

Konkurs na realizację inicjatyw oddolnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie

Alan Woźniak - specjalista ds. public relations w Dziale Wydawniczym i Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie poinformował w nadesłanej drogą poczty elektronicznej do naszej redakcji wiadomości, że po przeprowadzeniu konsultacji społecznych i naniesieniu poprawek do Regulaminu dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie Damian Kruczkowski ogłasza Konkurs na realizację inicjatyw oddolnych w ramach projektu BLISKO – BLISKOteka.

Do udziału w Konkursie Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zaprasza grupy nieformalne, grupy formalne (fundacje, stowarzyszenia, koła), osoby prywatne z terenu Konina.

Można zgłosić swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej i zdobądź środki na jej realizację!

Oddolne inicjatywy kulturalno-edukacyjne w ramach projektu BLISKO – BLISKOteka

Konkurs jest częścią zadania „BLISKOteka” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ. Celem tego programu jest wzmocnienie bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego lokalną społeczność poprzez działania w obszarze szeroko rozumianej kultury.

W ramach tego projektu, wydzielona część budżetu zadania „BLISKOteka” w wysokości 24 100 złotych, jest przeznaczona na realizację min. 3 inicjatyw kulturalno-edukacyjnych zaproponowanych przez mieszkańców Konina. Inicjatywy mogą być realizowane w postaci warsztatów, zajęć, spotkań, wystaw, koncertów, imprez, konkursów i tego typu.

Dlaczego warto wziąć udział w Konkursie na inicjatywy oddolne? 

Można zgłosić projekt, który będzie sfinansowany z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Można uzyskać realną szansę na realizację własnego pomysłu na ciekawą inicjatywę skierowaną do lokalnej społeczności i w ten sposób wnieść swój własny wkład w rozwój biblioteki, lokalnej społeczności oraz szeroko rozumianego czytelnictwa!

Kto może złożyć wniosek?

W Konkursie na inicjatywę oddolną może uczestniczyć każdy mieszkaniec Konina, który ukończył 13 lat, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe. To również szansa dla młodzieży, która będzie mogła zgłosić i z naszą pomocą zrealizować własne pomysły!

Przed zgłoszeniem projektu należy zapoznać się z Regulaminem i załącznikami Regulaminu Konkursu, a w szczególności z Wykazem kosztów kwalifikowanych i Kryteriami oceny.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

Formularz zgłoszeniowy do Konkursu na inicjatywy oddolne należy złożyć do 24.10.2022 roku. Decyduje data wpływu wniosku do MBP w Koninie, a nie data wysłania wniosku.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie jest beneficjentem Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W ramach projektu MBP w Koninie realizuje w latach 2022-2023 zadanie BLISKOteka.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)