Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 28.09.2023 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

Spotkanie o kulturze

Konin 21.09.2022 21:38

Spotkanie o kulturze

O transformacji Wielkopolski Wschodniej mówią politycy, debatują o niej samorządowcy, codziennie myślą pracownicy i mieszkańcy. Tymczasem zjawiskami, które przetaczają się przez nas region zajmują się też artyści. Taniec, zdjęcia, wystawy – to nieoczywiste sposoby, by zrozumieć wszystko to, co się dzieje w Koninie i sąsiednich powiatach.
Kornelia Walczak z Instytutu Zielonej Przyszłości zaprasza na wyjątkowe spotkanie pod tytułem „Transformacja kulturalna", które odbędzie się w środę, 28 września w godzinach od 9:30 do 14:00 w Koninie. Impreza odbędzie się w dwóch miejscach. Pierwsza część odbędzie się w Domu Kultury Oskard i otworzy ją Koniński Teatr Tańca. Jego artyści zaprezentują Państwu fragment spektaklu „Dowód bardzo osobisty". Spektakl ten jest opowieścią o tym, co łączy społeczność lokalną Konina, a powstał na podstawie rozmów z samymi mieszkańcami.

Następnie o rewitalizacji terenów pogórniczych za pomocą działań kulturalnych opowie Mariusz Harmasz. Koniński artysta przedstawi między innymi działania inicjatywy #TrzeciTOR, której głównym celem jest ochrona i promocja dziedzictwa poprzemysłowego Wielkopolski Wschodniej.

Po obydwu wystąpieniach organizatorzy zapraszają do dyskusji. Po niej wydarzenie ma przenieść się do restauracji Nowa Era, gdzie o godzinie 13:30 odbędzie się wernisaż zdjęć Adama Jarońskiego. Na „Odkrywczej wystawie" zobaczyć będzie można jak koniński fotograf uwiecznił w obiektywie kopalniane dziedzictwo regionu.

Imprezę organizują Polska Zielona Sieć oraz Instytut Zielonej Przyszłości. „Transformacja Kulturalna" to kolejna odsłona Forum Partnerstwa Wielkopolski Wschodniej organizowanego przez obydwie organizacje.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)