Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 03.12.2022 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Ocena:

Pieśni operowe Ignacego Jana Paderewskiego w św. Wojciechu

Konin 19.09.2022 15:36

Pieśni operowe Ignacego Jana Paderewskiego w św. Wojciechu

Organizatorzy projektu "Trzeźwienie przez kulturę" zapraszają w przyszłą niedzielę, 25 września, na godzinę 19:00 do kościoła św. Wojciecha na wieczór operowy! 


Anna Wysocka z tygodnika "Adalbertus" w nadesłanej do naszej redakcji drogą poczty elektronicznej wiadomości podkreśliła, że Wrzesień, jak żaden inny miesiąc w roku, nazywany jest polskim wrześniem… Niestety, dla Polski i Polaków był to krwawy i okrutny czas! Najpierw bandycki najazd Niemców, a w połowie miesiąca zabór ziem wschodnich przez ZSRR. Czas wojny obronnej, czas naznaczony krwią i mogiłami, osamotnieniem i zdradą aliantów, ucieczką rządu i IV rozbiorem Polski.

Dlatego, tradycyjnie, wrześniowy koncert, który odbywa się w ramach projektu "Trzeźwienie przez kulturę" dedykowany jest właśnie obrońcom i ofiarom września 1939 roku. Organizatorzy im hołd.  Zdejmują czapki z głów i stają na baczność przed ich mogiłami. Ten muzyczny znicz jest dla nich wszystkich.

W tym roku zaproszenie organizatorów przejęły solistki operowe: sopranistka Danuta Dudzińska i mezzosopranistka Karolina Majtczak, którym akompaniować będzie Iwona Jakubowska. W programie między innymi pieśni Stanisława Moniuszki i Ignacego Jana Paderewskiego.

Organizator przypomina, że koncert współfinansowany jest ze środków Miasta Konin i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Wstęp wolny.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)