Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.04.2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ocena:

Lato w Muzeum Okręgowym w Koninie

Konin 23.06.2022 15:20

Lato w Muzeum Okręgowym w Koninie

W lipcu i sierpniu Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza do korzystania z wakacyjnych propozycji warsztatowych, realizowanych w muzeum oraz jego oddziale. Każdy z wariantów można rozszerzyć o dodatkowe zwiedzanie, zachęcamy również, by planując wizytę w muzeum, zarezerwować czas na spacer po ogrodzie i beztroskie piknikowanie w skansenie!











Opłata za udział w warsztatach jest stała i wynosi 10 zł od osoby. Więcej informacji o cenach i formach spędzania czasu w muzeum: tutaj (klik!).
 
OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Oferta dla grup kolonijnych lub półkolonijnych. Warsztaty realizowane są w grupach liczących od 10 do 30 osób. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.

Warsztaty „Od ziarenka do bochenka” – podczas zajęć uczestnicy dowiadują się: jak dawniej przygotowywano ciasto na chleb i jak przebiegał jego wypiek, jak wyglądają różne rodzaje ziaren i dlaczego niektóre chętniej były wykorzystywane do wypieku chleba, w czym tkwił sekret smaku i długotrwałej świeżości tradycyjnie wypiekanego chleba. Warsztaty to jednak przede wszystkim samodzielne wyrabianie ciasta na pyszne bułeczki, które po wypieku można skosztować w pięknym otoczeniu skansenu etnograficznego (zajęcia sezonowe – od połowy kwietnia do końca września).
Warsztaty realizowane są we wtorki i czwartki.
Rekomendowany wiek uczestników: od 4 lat
Czas trwania zajęć: 60-90 minut

Warsztaty paleontologiczne „Tropem skamieniałości” – warsztaty przybliżają pracę paleontologa, zarówno w terenie, jak i w zaciszu gabinetu. Co to jest fosylizacja? Jak powstają skamieniałości i jakiej wiedzy dostarczają badaczom? Gdzie ich szukać i jak zidentyfikować? Tego wszystkiego uczą się uczestnicy zajęć. Następnie przygotowujemy wykopaliska paleontologiczne, podczas których uczymy jak rozpoznawać skamieniałości i opracowujemy karty okazu.
Rekomendowany wiek: od 7 lat
Czas trwania zajęć: około 45 minut

Warsztaty makramy: obrazy ze sznurka
W ramach zajęć uczestnicy dowiadują się, czym jest makrama, skąd pochodzi i skąd wzięła się jej popularność. Po krótkim teoretycznym wstępie poznają podstawowe węzły wykorzystane w technice makramy, a następnie przystępują do samodzielnego wykonania sznurkowych kwietników.
Rekomendowany wiek uczestników: powyżej 12 lat
Czas trwania: min. 90 minut
 
WARSZTATY INDYWIDUALNE

Warsztaty dla rodzin z dziećmi lub indywidualnych chętnych odbywają się w każdą środę, punktualnie o 12:00. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.

Warsztaty „Sztuka na wycieczce” – uczestnicy poznają krótką historię makatki, cenionej i niegdyś popularnej ozdoby wielu domów. Następnie projektują własną makatkę. Stworzony na papierze projekt próbują przenieść przy pomocy farb akrylowych i pisaków do tkanin na płócienny workoplecak, tworząc unikatową i niepowtarzalną pamiątkę, która może towarzyszyć im na wszystkich wakacyjnych wojażach.
Termin: 6 lipca, godzina 12:00; 3 sierpnia, godzina 12:00
Rekomendowany wiek uczestników: bez ograniczeń
Czas trwania: 60 minut

Warsztaty „I ty możesz zostać gliniarzem” – warsztaty garncarskie, w ramach których uczestnicy poznają historię obróbki gliny oraz rewolucję technologiczną, która za nią stoi. Następnie sami muszą zmierzyć się z pryzmą gliny i metodą wałeczkową przygotowują własne naczynia, a następnie je dekorują.
Termin: 13 lipca, godzina 12:00; 10 sierpnia, godzina 12:00
Rekomendowany wiek uczestników: od 5 lat
Czas trwania: 60 minut

Wyzwanie zwiadowców. Terenowa gra rodzinna – to wariant muzealnej gry w podchody. Zabawa rozgrywana jest na świeżym powietrzu, na terenie skansenu etnograficznego. Uczestnicy muszą zlokalizować i rozwiązać rozmieszczone w skansenie zadania, które będą sprawdzały ich uważność, wiedzę, spostrzegawczość, kreatywność i sprawność fizyczną. 
Termin: 20 lipca, godzina 12:00; 17 sierpnia, godzina 12:00
Rekomendowany wiek uczestników: bez ograniczeń, jednak w każdej grupie musi się znaleźć jedna osoba, która sprawnie pisze i czyta
Czas trwania: 60 minut

Warsztaty „Nieśmiertelny bukiet” – zjawiskowe kwiaty z krepiny mogą stworzyć bukiet, który nigdy nie zwiędnie. Mogą zostać ozdobą pokoju lub posłużyć jako uzupełnienie ludowego pająka lub wianka. Uczestnicy dowiedzą się, jak przy użyciu bibuły włoskiej, kleju i patyczków bambusowych stworzyć kwiat wiśni i krokus.
Termin: 27 lipca, godzina 12:00; 24 sierpnia, godzina 12:00
Rekomendowany wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: 60 minut

Warsztaty „Fiku miku na druciku” – warsztaty tworzenia biżuterii, połączone ze zwiedzaniem wystawy stałej „Biżuteria i styl”. Uczestnicy poznają na przykładach historię mody i złotnictwa, by przygotować samodzielnie miedziany pierścionek lub wisior z kameą.
Termin: 31 sierpnia, godzina 12.00
Rekomendowany wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: 90 minut
 
WARSZTATY W SKANSENIE ARCHEOLOGICZNYM W MRÓWKACH

Oferta dla grup kolonijnych lub półkolonijnych. Warsztaty realizowane są w grupach liczących od 10 do 30 osób. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.

Warsztaty „Wojowie, grody, fortyfikacje” – warsztaty, na których uczestnicy dowiadują się o technikach budowania grodów wczesnośredniowiecznych i tworzą w grupach grody z gliny i innych materiałów, pozyskanych w lesie.
Rekomendowany wiek uczestników: od 7 lat
Czas trwania: 70 minut


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)